Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan, aki nem tuudja...

Van olyan, aki nem tuudja egyszerűen elkapni a covidot?

Figyelt kérdés

Decemberben egy velem egy háztartásban élő covidossal voltam bezárva akkor még a 10 napos karantén idejére. Abszolút nem szeparáltuk el magunkat, se maszk, se távolság. Nem kaptam el.


Másfél hete hétvégén a páromnál voltam, ahol az egész családja covidos volt, mindenkinek voltak tünetei (páromnak is), de azt hitték, nátha. Aznap teszteltek, mikor eljöttem, mindenki pozitív lett. Párommal csókolóztunk, órákig a mellkasán feküdtem (tehát effektíve egy levegőt szívtam vele), én mégsem kaptam el (pedig ekkor js voltak már tünetei, még poénkodtam is vele, mielőtt megtudtam volna, hogy covidos, hogy engem úgysem tud megfertőzni a coviddal).

Vártam múlt heten, hoz covidos legyek. Meg is fajdult a torkom, ezért PCR tesztre mentem, de negatív lett. Szóval nem covid.


Tehát így sem kaptam el, hogy kvázi (bocs a kifejezésért) a covidos párom szájában turkaltam. Az o családjában mindenki 3x pfizeres , én 1x Janssenes.


Létezik, hogy rajtam abszolút nem fog a covid?



2022. febr. 1. 10:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Őszintén gondolkodtam a harmadik oltáson az igazolvány miatt, de ezek után egyre kevésbé érzem szükségét a további oltásnak
2022. febr. 1. 11:00
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ma már mindenre rá fogják hogy COVID, már nincs sima torok fájás, megfázás, ha fáj a torkod, COVIDos vagy biztos. Pedig lehet valaki csak hideget ivott, vagy akár mi.

Amúgy miért ne lehetne, hogy valaki immunis legyen? Régen is volt, hogy valaki immunis volt bizonyos betegségekre. Örülj neki, hogy te nem lettél az. :)

2022. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig nem sikerült, vagy ami volt az nem tudom hogy az volt-e. Többször is voltam covidos beteggel együtt hosszabb ideig, de egyszer sem kaptam el tűlük. Ha lehet nem hordok szájkosarat sem, és nem pánikolok, hogy jaj mi lesz. Voltam párszor néhány napig beteg, de nem érdekelt, hogy covid-e vagy sem.
2022. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszer el kell kezdeni gondolkodni. Jobb időben. Majd amikor a tizedik oltást utasítod vissza, akkor rádfogják, hogy oltástagadó vagy. Szóval akkor már minkább utasítsd vissza a harmadikat, ha már az elsőt nem volt bátorságod.
2022. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rusvai Miklós se tudja elkapni!!!


Én meg úgy kaptam el egy hete hogy kollégiumi szobatársam köhögött és nem tudtuk hogy covidos együtt laktunk még három napig stb erre elkaptam én is. PCR teszttel igazolták úgyhogy addig nem mehgetek el amíg tüneteim vannak.


Ja és én is háromszor vagyok beoltva asztra zeneka kétszer és 1 pfizer. De nagyon rosszul vagyok köhögés, torokfájdalom, hányás, hasmenés, fülcsengés és fáj a fülem alatt iszonyúan főleg éjszaka. Amikor alszok felébredek és üvöltve köhögök ilyen ugatósan még a bordáim is fájnak tőle!


Úgyhogy örülj egészséges vagy és ne akard elkapni mert belehalhatsz! Ha az igaz hogy a covidnak 3% a halálozása akkor nekem 1 a 33 hoz hogy meghalok.

2022. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!