Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidos lehetek vagy lehet...

Covidos lehetek vagy lehet nem covid, ami rajtam van?

Figyelt kérdés

Vasárnap reggel kezdődött, hogy hányingerem lett, két óra hosszáig gyötört, majd kijött minden belőlem, ekkor hidegrázás, láz is volt. 38,6. Egèsz nap nem jól éreztem magam, semmit nem ettem, de ittam sokat, de akkor is száradt a szám, torkom. Aznap.este 38,1 volt már a láz. Tegnap sem volt felhőtlen a nap. Reggel 37,9 este 37,7 volt a hőmérséklet. Tegnap sem ettem semmit, csak este kolbászt, savanyúsággal, de én az ízét semennyire nem éreztem semminek. Ma reggel ittam gyümölcsteát, de íze nem volt. Most is lehet hőemelkedésem van, de régebben kb. 15 éve sima influenzàban sokkal súlyosabb beteg voltam mint most. Akkor majdnem 40.fokos lázam volt, nehezen lehetett lehúzni, köhögtem nagyon, nagyon beteg voltam. Most csak ez a vasárnapi hányás, amivel kezdődött, azóta csak hőemelkedés, gyengébb láz volt, nameg ez az ízhiány van, hogy semennyire nem érzem az ízeket. A közérzetem sem olyan jó.


Itt jegyzem meg, hogy a 2.hullámban 2020 októberèben voltam covidos, akkor nem hánytam, csak íz, szaghiány volt, akkor 2 napig volt láz+akkor nehézlégzés is volt. Én már átestem rajta tehát.


Mivel gyerekkorom óta aszthmás vagyok mindenképp beoltattam magam 2021 április 15 -,én az első oltás orosz volt, rá 3 hét múlva a második is orosz, majd október 21-én pfizer.


Átestem raja 2020-ban és a 3 oltásom is megvan.


Mindezek alapján nem hinném, hogy covid lenne, ami rajtam van, de elképzelhető.


Szerintetek a leírtak alapján covidos vagyok vagy nem?


Két napja nem voltam sehol.

Merjek e kimozdulni a szabadba, ugyanis az jót tesz?



2022. febr. 1. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
3 kovidos ismerősöm van, aki 3 oltással rendelkezik. Mindnek nagyon enyhe tünetei vannak, de pozitív volt már a gyorstesztjük is. Simán lehetsz kovidos.
2022. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem covid lehet. Azért se érzed annyira megterhelőnek mint anno az influenzát, mert mint te is említetted, át is estél már rajta, és három oltást is kaptál. Valamint az omikron legtöbb esetben nem okoz durva tüneteket.
2022. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Semmivel nem kezelem magam, csak ha lázam van, vagy hőemelkedés, akkor algopirynt veszek be. Csak jó lenne kívánnám a kaját, mert két napja nem ettem csak tegnap este kolbászt. Ha valaki három napigvnem eszik meghal.

Étlen 3 napig lehet bírni.

2022. febr. 1. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

“ Ha valaki három napigvnem eszik meghal.”


Ez nem igaz, hetekig lehet éhezni mindenféle károsodás nélkül akár.

2022. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki három napig nem eszik meghal." 😂

Ajaj.

Nem, abba nem halsz bele, ha 3 napig nem eszel. Ha így volna, rég kihaltunk volna.

2022. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha étlen 3 napig lehetne bírni, akkor az anorexia halálozási rátája gyakorlatilag 100% lenne.
2022. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én már nem èlek. Egy hete vagyok covidos. Ètvàgy nuku. Pár falat.
2022. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez számomra hihetetlen, világéletben voltak betegségek. Hányszor nem mentél iskolába vagy oviba azért, mert csúnyán köhögtél, lázas voltál, fáradt és így tovább? A betegségek étvágytalansággal járnak, hát van ilyen. Nem fogsz belehalni, ha covid, ha nem covid. Csak ahogy 3 éve, hagyj időt a testednek gyógyulni, és pikk-pakk helyrerázódsz, ahogy 2019 tele előtt is valahogy megoldotta az emberiség.
2022. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ez valami durva tévedés, hogy 3 nap alatt éhen halsz, de oltári durva! Víz nélkül nem lehet 3 napnál tovább kibírni, de még az se teljesen igaz! Van, hogy 8 nap után bányásznak ki a romok alól valakit élve. De betegen ne kolbászt egyél meg savanyúságot, mert az nehéz, hanem teát, kekszet meg pirítóst. Aztán rizst meg főtt krumplit és húslevest.
2022. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

miutan aktualisan 10 betegbol 8 covidos, igy 80%, hogy az vagy.

Nagyon sok tavasszal es/vagy tavaly osszel covidon atesettet ismeeek, aki most ujra covidos.

Az akkori covidot okozo virusvaltozathoz kepest a mostaninak mar masok a jellemzo tunetei. Gyerekem hanyt,mintha gyomorrontasa lenne, es szinte az osszes osztalytarsanak hasonloan hasfajas, hanyas, magas vagy alacsony laz volt a tunet. Szuloknek inkabb erosebb natha, de van akit influenzaszeru tunetek pl izomfajdalom, mellkasfajdalom gyotort, van akinek csak az orrafojt, van akinek fejfajas volt torokkkaparasaal. Miert nem rendelsz a netrol egy 1699 forintos orrureges tesztet, amit kiszallitanak 1000 forintert benyomod az orrodba es 12 perc mulva tudod covidos vagy e. vagy mesz kuldesz le valakit a patikaba ahol meg jo esetben 3600 ert kapsz valamilyet.

Egyebkent omikron hullam csucsan mi mast kaphattal volna el? ebolat? Vagy szalmonellat? nemi betegseget vagy verhast, lyme kort egy kullancstol?


;-)

2022. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!