Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a családban valaki igazolt...

Ha a családban valaki igazolt covidos, a többieket kötelező tesztelni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek a szoros kontaktok közül nincsenek tünetei, a háziorvosnak kötelezően teszteltetnie kell? Akinél megjelenik tünet és ezért szinte biztos, hogy covidos, azt kötelező bejelentenie a háziorvosnál, hogy teszteljék vagy elég, ha egy hétig otthon marad?

2022. jan. 25. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a héten volt pont ez a probléma. Na szóval én oltott vagyok és a párommal élek együtt aki oltatlan.

Nekem a munkahelyemen lett pozitív a tesztem és itthon voltam egy hétig , neki pedig vettem gyors tesztet a gyógyszertárban ( nyálasat) ami szintén pozitív lett , de ez nem hivatalos.

Nekem mivel pozitív lett a tesztem jelentenem kellett a háziorvosnal aki utána kérdez kivel élsz együtt...a páromat mivel kontakt személy elküldte a legközelebbi mentőállomásra tesztelésre, de ugyan úgy karantén volt neki is velem egy hétig.


Tehát a háziorvos ha valaki karanténba van ahol van szoros kontakt akkor őt elküldik a mentőállomásra vagy pedig házhoz mennek ki tesztelni, és kötelező bejelenteni a háziorvosnak aki az EESZT rendszerbe továbbítja és majd a népegészségügyisek fognak hívni pár adat miatt.


Ha letelt a hét nap mehetsz dolgozni..Ha 5 nap után jobban vagy és nincsenek tüneteid és a Teszted is negatív akkor 5 nap után szabadulni lehet.


Van egy olyan is ,pl. Ha a tesóddal együtt élsz és ő pozitív lett de te be vagy oltva akkor te mehetsz minden felé mert van oltasod..de szerintem ez tök logikátlan mivel így is ürül a vírus....

2022. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. jan. 25. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt amit az 1-es a végén írt.


Csütörtökön felhívtam a háziorvost aki elküldött tesztre. Tesóm és én nem éreztünk szagokat, anyukám meg tüsszögött. De én voltam az aik azt mondta, hogy én így nem vagyok hajlandó menni sehova. Pénteken a gyorstesztem negtív lett, a pcr pozitív. Hétfőn ezt jeleztem a háziorvosnak aki mondta, hogy a héten itthon maradok.

Rá 2 órára hívtak a járási hivataltól. Kérdezték, hogy kikkel élek nekik az elmúlt 3 napban volt-e tünetük mondtam, hogy nem, és nekem se, nem érzek ízeket és szagokat, de ezenkívűl semmi baj nincs. És annyi mondott, hogy ugye amennyiben mindenkinek megvan a 2. oltása - megvan - akár érintkezhetünk is, illetve nincs karantén kötelezettségük, én meg mivel tanuló vagyok várjam a pár napon belül érkező határozatot.

Úgyhogy várom, de kétlem, hogy megkapom, így pénteken hívom a háziorvosom igazolás ügyben.

2022. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ygerek volt.covidos es beteg is rendesen (ertsd nem csak a tesztje lett pozitiv), utana az apja is beteg lett, itthon gyorsteszt es pozitiv. De

a hazaiorvosa se akkor nem akarta tesztelni, amikor ő még nem kapta el a gyerektől, se akkor amikor mar beteg lett es akkor se, amikor mi a "nem hivatalos" tesztrol beszamoltunk neki. Ehelyett olyat mondott, hogy a sajat kis rendszereben a gepben vagy miben jelzi, hogy beteg es egy hetig ne menjen sehova.

Nem tudom mibol allt volna tesztallpmasra bekuldenie...vagy talan a statisztikat nem akartak rontani...meg kiderult volna altalaban duplaja a valodi fertozottek szama, mint amit lekozolnek a kozpontba az egeszsegugyi szervezetek stb.

2022. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!