Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egyszer elkaptam a covidot...

Ha egyszer elkaptam a covidot (előző hónap közepe fele) akkor mikor kaphatom el újra?

Figyelt kérdés
Két oltásom van.

2022. febr. 7. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Bármikor.
2022. febr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nincs kőbe vésve.
2022. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Bármikor elkaphatod megint.
2022. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Akármikor. Októberben voltam covidos, most újra az vagyok. 2 sinopharm és 1 pfizer oltásom van.
2022. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos tényleg bármikor. Novemberben voltam covidos másodszor. Múlt hèten ismét beteg lettem. Pozitív teszt, rosszullét. Harmadszor is elkaptam.

2 oltàsom van.

2022. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Olyan jó volt?
2022. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Eddig mindig csak az újabb variánsokat kaptam el, 2020-ban az első Európában terjedőt és tavaly ősszel a delta variánst, egészen könnyen túl lettem rajtuk. Úgy, hogy nem kaptam oltást.

Az omikront eddig még megúsztam, vagy csak nem vettem észre (1 hónapja volt 1 napig torok kaparásom).

Így csak saját tapasztalatból tudok nyilatkozni, eszerint ha védettséged alakul ki egy variáns ellen, akkor legfeljebb a következő variánstól leszel megint beteg. Más embereknél lehet, hogy máshogy alakul. Nem vagyunk egyformák.

2022. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekem december közepén volt, azóta viszonylag gyakran találkozom aktív fertőzöttekkel, zárt térben, hosszú órákig, védekezés nélkül, és eddig nem tudtak újrafertőzni. Egy fél napig érzem utána a torkom, majd elmúlik.


Nemcsak az számít, hogy mennyi idő telt el, hanem hogy hipóban fürödve élsz, vagy találkozol is a kórokozóval. Egy-egy "fertőzési kísérlet" is olyan, mint egy emlékeztető oltás.

2022. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít semmit az oltás és hogy hányszor vagy oltva ezt te is láthatod.
2022. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bármikor elkaphatod,de nem okoz komolyabb tünetet,mert az immunrendszer már tudja mit kell tenni vele.


Az oltottak esete bonyolultabb, mert minden oltás kísérleti fázisban van. Még a gyártói sem tudják mi lesz, csak 3-4 év után.

2022. febr. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!