Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 napja mászott belém egy...

3 napja mászott belém egy kullancs( akkor voltam erdőben). Most reggel vettem észre, már nagyon fájt és piros lett a helye. Kivetem gyorsan. Ugye nem leszek lime kóros? Vagy valami más bajom ugye nem lesz?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

El kell menni bőrgyógyászhoz, ott megnêzik, lehet, hogy vért is vesznek, mert abból kimutatható a lime kórt okozó kórokozó jelenléte.


Megnézed a neten, hogy hol van a járóbeteg-szakellátás (bőrgyógyászat), viszed a TB-kártyàd, besétálsz ês kivárod a sorod. Nem kell időpontot kérni.

2022. ápr. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Lyme-kór (nem lime, az a zöldcitrom) nem sima pirosodással jár, hanem ilyennel: [link]


De valóban érdemes felkeresni dokit.

2022. ápr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a “kokárda” szerű folt a fertőzött kullancs csípésének helyén csak kicsit később jelenik meg (1-2 hét).Figyelgesd, és ha olyat tapasztalsz, akkor keresd fel az orvosod, ő majd megmondja hogyan tovább. Antibiotikumos kezelést szoktak adni.
2022. ápr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kokárda folt nélkül is lehetsz Lyme-kóros. Az csak garantálja, hogy beteg vagy, ha megjelenik - de nem feltétlen jelenik meg. Szerológiára kell menni, ha érdekel, hogy elkaptad-e.
2022. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem mindig kokárda szerű, nem mindig koncentrikus az a folt. Ha növekszik a folt, és több centisre akkor biztos, hogy az.


Nekem ilyen volt, kb. 5-6 centi átmérőjűre nőtt, majd fokozatosan elhalványodott, de mikor már majdnem a legnagyobb méretét elérte, 2 héttel a csípés után, akkor be is lázasodtam. Lefényképeztem, mert épp a 2-3 napban halványodott, mikorra időpontom volt magán bőrgyógyászhoz (akkor államiba esélytelen volt, covid 3. hullám derekán), meg házi tesztet is csináltam (ujjból vér csöpögtetős a jó, ezzel szemben ami a kullancsot vizsgálja nem jó, mert minden második kullancs Lyme pozitív, de csak minden 100-adiktól kaphatod el), ami bizonytalan pozitív volt Lyme antitestre.


Antibiotikumot írt fel a doktornő, elvileg 2 hétig kell szedni ha 4 héten belül vagy a csípés után, de mondta, hogy a biztonság kedveért mehet a 3 hét. Erős antibiotikum, amihez probiotikum is kell, plusz fényérzékenyít.


Egyébként utána olvastam, azért fontos az időben kezelés, mert később a baktérium gennyes gócpontokat képez, leggyakrabban fogínyben vagy szájüregben, a későbbi, már 1 hónapos antibiotikum kúrák pedig hiába irtják ki a baktériumot mindenhol máshol, ezen gócpontokban túl tudja élni. Épp ezért vannak akiknek sok évig visszatér a betegség, sokadik antibiotikum kúra után is.


Szóval a lényeg, hogy mindenképp menj bőrgyógyászhoz.

2022. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenkor a kullancsot is be lehet vinni a Lyme-ambulanciara. Igaz, az csak Budapesten van. D
2022. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!