Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az lehetséges, hogy kb szó...

Az lehetséges, hogy kb szó szerint egyik napról a másikra megjelenjen egy étel intolerancia?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve vagyok laktózérzékeny. A laktóztartalmú ételek előtt mindig szedtem a tablettát, és nem volt semmi baj. Így tettem nemrég egy szombati és vasárnapi napon is, aztán hétfőn reggel hirtelen előjött az összes "tipikus tünet" előjel nélkül (puffadás, görcsök és végül a hasmenés többször is) majd utána kedd reggel újra minden. Mivel szedtem a gyógyszert és már nagyon elegem volt a tünetekből, arra gondoltam ez már biztos tejfehérje intolerancia és nem csak laktóz, ezért leálltam teljesen a tejes dolgokkal. Azóta nincs gond, de nekem ez gyanús, hogy ennyire hirtelen kialakuljon egy ilyen (előtte tényleg semmi tünet nem volt!) Anno amikor a laktózérzékenységem alakult ki az sokkal hosszabb idő alatt és szakaszosan volt, ez meg egyik napról a másikra. Azóta kicsit beleástam magam ebbe a laktázenzim tabletta dologba, és elképzelhető, hogy számos ételhez is többet kellett volna bevennem belőle. Arra is gondoltam, hogy mivan ha eddig a szervezetem is termelt egy minimális laktáz enzimet magától, és ezért volt elég a "kevesebb" tabletta, de ez most lehetséges hogy tovább csökkent vagy le is állt, és ezért van tünetem a bevett tabletta ellenére is (mert kevés neki). Arra lennék kíváncsi, hogy melyik a valószínűbb, (tejfehérje intolerancia ilyen hirtelen vagy túl kevés a tabletta) mert nekem ez kicsit sántít, hogy 1 nap alatt intoleráns leszek valamire.

2022. ápr. 27. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Igen. A betegségek ilyenek. Először nincs, aztán meg van.
2022. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó, de ez nem valami fertőző betegség amit elkapok valakitől vagy egy ételtől jön ki. Ezek inkább kialakulnak, és azért ez az 1 nap ez nagyon rövid időnek tűnik.
2022. ápr. 27. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!