Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A laktóz intoleranciának...

A laktóz intoleranciának milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam meg, hogy amely napokon kihagyom az étrendemből a tejet nincs diszkomfort érzésem a testemben, nincsenek fájdalmaim.


Viszont más napokon amikor iszom tejet akkor vannak fájdalmaim, gyakran hasi tájéki vagy akár alsó hát tájéki.


Ezt okozhatja laktóz intolerancia, vagy annak teljesen más tünetei vannak?


2020. ápr. 4. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az. Nem mindenkinél így jelentkezik, valakinél hasmenést okoz és olyan is van, aki kiütéses lesz. De ha a fájdalmaid vannak a tejtermékektől, akkor egészen biztosan nem bírja a szervezeted.
2020. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És amikor laktózmentes tejet iszol, jelentkeznek-e a panaszok ?
2020. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet laktóz intolerancia, viszont lehet tejfehérje érzékenység vagy allergia is, hasonlóak lehetnek a tünetek sok esetben.

Pár napig ne egyél/igyál tejet aztán igyál sima tejet 2-3 dl és ha tüneteid lesznek akkor hagyj ki pár napot ismét, és igyál 2-3 dl laktózmentes tejet, ha nincs tüneted a laktózzal lesz a probléma ha van akkor ott a fehérjével lehet probléma.

2020. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
fosás
2020. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem hányingerem is volt
2020. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem brutális hasmenés, leizzadok, reszketek. Nagyon durva. Aztán jön a csalánkiütéshez hasonló kiütések. Véresre tudom vakarni a bőröm. Plusz hőemelkedés. Laktózmentes termékektől nincs ilyen problémám.
2020. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem 7-8 órán át tartó, elég durva rosszullétek van, aminek vannak különböző fázisai.. (olyan erős bélfajdalommal, hőemelkedéssel, majd (miután eleget hűtöttem magam (anélkül megőrülnék közben), reszketve, remegve már ülni sem vagyok képes, csak feküdni, mert ahhoz nem kell erő, könyörögve, hogy legyen már ennek vége, rendesen szenvedek.

Amit leírtál, azalapjan szerintem intoleráns nem vagy, maximum érzékeny laktózra.


(egy laktózintoleráns)

2020. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 az érzékenység és az intolerancia egy s ugyanaz. Súlyosságát tekintve intoleranciát és allergiát különböztetünk meg.


Kérdező, 3 típus van: tejallergia, laktózintolerancia és tejintolerancia. Az intoleranciák kevésbé durvák. Allergiánál totális megvonás és egyből jelenzkeznek tej fogyasztásakor a tünetek.


Laktózérzékenységnél a lakzózzal van gond - tejcukor - nem magával a tejjel. Ezt kell elhagyni, laktáz enzimet kell szedni.


Tejérzékenység - tejmegvonás huzamosabb időre, de nem egy életen át. Csak növényi tejtermékek fogyaszthatók.

2020. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!