Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrdugulás - mit csináljak,...

Orrdugulás - mit csináljak, már nem bírom?

Figyelt kérdés

Sikerült nagyon megfáznom. AZ orrspray alig ér valamit, fél óráig jó, aztán megint nem kapok levegőt. Éjjel nem tudok aludni, arra ébredek, hogy álmomban fuldoklok, vagy próbálok inni, de nem érzem a vizet, és száraz marad a torkom (attól függően, hogy alvás közben sikerül-e kinyitnom a számat ha már nem kapok elég levegőt, vagy nem)...


Nincs valami patikában kapható cső vagy más eszköz, ami elhelyezhető az orrban és segítene, hogy kapjak levegőt? Komolyan kérdezem, mert ezt már nem bírom. Vagy olyan orrspray, ami többször is használható és hatásos? (A tengervizes semmit nem ér, próbáltam.)



2022. máj. 3. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rinospray plusz segített, de kevesett használd, mert nagyon rá lehet szokni.
2022. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Azt használom, de maximum egy órán keresztül jó. Étkezés előtt szoktam használni, hogy legalább rágnom ne nyitott szájjal kelljen. :'(


A rászokással kapcsolatban sajnos van tapasztalatom, egyszer nagyon sikerült rászoknom, azóta minden megfázás után nagyon figyelek arra, hogy amikor elmúlik a többi tünet (torokfájás, láz, köhögés...), akkor azonnal abbahagyom az orrsprayt akkor is, ha még úgy érzem, hogy kéne.

2022. máj. 3. 17:29
 3/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rosszul használod az orrspraydet, úgy kell használni, hogy a szádba is érezd az ízét. És utána legalább 5 percig ne fújd ki!


Emellett aszpirin complex- ez tartalmaz olyan összetevőt, ami segít az orrduguláson.


Esetleg segíthet még az orrporszívó

2022. máj. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Általában úgy szoktam használni az orrsprayt, hogy az orrom egyik felét befogom, a másikba fújom a sprayt miközben levegőt veszek rajta, így eloszlik. Most erre sajnos nincs lehetőségem, mert annyira be van dugulva, hogy abszolút semmi levegőt nem tudok rajta beszívni, így kénytelen vagyok csak simán befújni. Ez csak nagyon minimálisan szokott használni, úgyhogy öt perc múlva ezt meg szoktam ismételni, akkor már a normál módszerrel, ami után már nem fújok orrot. Váladék nem is nagyon van, csak orrdugulás (meg láz, meg köhögés, meg tüsszögés, meg torokfájás...).


Az aszpirin complex-et ki fogom próbálni, köszönöm!

2022. máj. 4. 09:14
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
drága bogaram én 20 éve élek orrdugulással, orrcsepp függő vagyok norovin és wick synex, szóval csak ne sopánkodj itt nekem
2022. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha orrcsepp függőség miatt dugul az orrod, akkor talán abba kéne hagyni, aranyom. Én is voltam függő, tudom, milyen, pár napig/hétig nagyon szar, de le lehet szokni. Már egy év is majdnem tönkretette a szaglásomat, de előtte nem tudtam, hogy van olyan, hogy orrcsepp-függőség, allergiának hittem (ami amúgy van is), máskülönben hamarabb leszoktam volna. Miért vártál 20 évig???
2022. máj. 5. 13:38
 7/16 anonim ***** válasza:
aludni nem lehet úgy hidd el próbáltam
2022. máj. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam, és hidd el, hogy lehet. Én maszkban aludtam, mert úgy nem száradt ki annyira a szám (legalábbis nem annyira, hogy öklendezve köhögjek felébredéskor). Így is óránként fel kellett kelnem inni, és igen, nagyon szar volt, de nem lehetetlen. Bár 20 év után már majdnem mindegy, hogy abbahgyod-e, amekkora kárt okozhatott a folyamatos orrcsepphasználat, annyit gondolom sajnos már okozott. :(
2022. máj. 5. 17:46
 9/16 anonim ***** válasza:

“ 0%

drága bogaram én 20 éve élek orrdugulással, orrcsepp függő vagyok norovin és wick synex, szóval csak ne sopánkodj itt nekem”



Orr-fül-gégész felír rá gyógyszert, 10 nap alatt elmúlik

2022. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
egy dismystia cseppet kaptam szteroid....szerintetek van esély regenerálodni?
2022. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!