Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » PostCovid tünetek, valaki...

PLevi kérdése:

PostCovid tünetek, valaki járt még így?

Figyelt kérdés
Október végén elkaptam a covidot. Most májusban is bizonyos ételek, főleg húsfélék szagától és ízétől undorodom, mintha rothadt húst ennék. Közel 7 hónapja szenvedek az evéssel, valaki járt még így? Aki hasonlót tapasztalt, mennyi idő után jött rendbe? A kezelőorvosom szerint nincs rá gyógymód, csak az idő segít. De mégis mennyi?

2022. máj. 12. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénenként változó.

Nem akarlak elkeseríteni, de nem is biztos, hogy valaha helyrejön.

Munkatársam egy év után kezdett el ízeket érezni, eddig csak annyit érzett, hogy valami édes-e vagy sem. Másik munkatársam a kedvenc ételét érzi azóta megnevezni nem kívánt undorító ízűnek. Szerinte soha nem fog már helyrejönni, de ennek ellenére pozitívan áll hozzá: azt mondja, hogy még mindig jobban megúszta, mint az, aki fél évet van lélegeztetőgépen.

Nálunk anyunak kb. 1 hónap után kezdett visszajönni az ízérzékelése, és kb. fél év volt, mire majdnem teljesen helyrejött. Én meg majdnem belepusztultam, ha 2 nappal később hívok mentőt, valószínűleg most nem írnék Neked. 3 hétig voltam COVIDos, abból két hétig voltam kórházban, amiből másfél hétig kaptam oxigéntámogatást. Viszont az ízérzékelésem mindössze 2 nap volt, amikor szinte teljesen elment (akkor sem teljesen), és a kórházban már az alma, narancs, meg a legtöbb gyümölcs ízét és illatát tökéletesen éreztem. A levendulát viszont hónapokig csak részben éreztem, a büdösnek bizonyos változatait még most sem érzem, vagy csak nagyon enyhén. (Mondjuk... ha ez így marad, nem fogok összetörni. :D) Viszont a kedvenc füstölt virslimnek pár héttel ezelőtt még döglöttegér-szaga volt. Csak most kezdett el helyreállni.

Bocsi, nem akartalak az élettörténetemmel untatni, csak azért írtam le, hogy mutassam: ahány ember, annyi féle lefolyása lehet. Biztosat nem tudunk mondani. Viszont valószínű, hogy a COVID az idegrendszert tépázta meg, legalábbis a légzőszervi tüneteken kívül majdnem az összes többi erre utal. Tehát: az idegrendszert kell erősíteni. Hogyan? Egyrészt: tréningezni kell. Tarts rendszeresen "szaglástréningeket"! Szagolgass mindenfélét, kis mennyiségben, majd nagyobb koncentrációban, ezzel némileg tudod a szaglóidegeket stimulálni. Minél többet találkozik a már megszokott ingerekkel, annál valószínűbb, hogy idővel helyrejön.

Illetve: nagy dózis B-vitamin. Nem kell félni tőle, vízben oldódó vitamin, szinte lehetetlen túladagolni. Ha túl sok kerül a szervezetedbe, a vizelettel távozik. (Ne ijedj majd meg, hogy az viszont sárgább lesz a normálisnál. Ez B-vitamin szedése mellett normláis.) Én ilyet szedek: [link] de természetesen akármilyen jó, csak tartalmazza a főbb B-vitaminokat, és lehetőleg nagy mennyiségben. Ebből naponta 1-3 tabletta valószínűleg sokat tud segíteni.

Illetve: a testmozgás. Az élénkíti a vérkeringést az egész testben, és így közvetetten nem csak a mozgással kapcsolatos, de az egyéb idegi funkciókra is pozitív hatással lehet.

2022. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Igen, nekem is hasonló volt. Csak nem húsoknál éreztem fura szagokat, hanem illatszereknél. Megtaláltam az egyik régi parfümömet, és még pont volt benne egy kicsi. Régen a kedvencem volt. Fújtam egy magamra, és majdnem elhánytam magam. Az illata valahol az ázott kutya és a rothadó tetem között volt. Más illatoknál is hasonlót éreztem, pl. öblítők. Tavaly úgy fél év után meguntam és felkerestem az egyik ismerősömet, akinek ugyan ilyen tünetei voltak és kapott rá kezelést. Neki van egy orvos ismerőse, aki titokban, nem hivatalosan kezeli ezeket. Elmentem hozzá, és ő elmondta hogy 100%-ban kezelhetőek a Post-Covid tünetek, és maga a Covid is. A családjában 4 generációig visszamenőleg voltak orvosok, ő is az, az apja is az volt, meg a nagyapja is, meg annak valakije is. A nagyapja kezelte itthon a spanyolnáthát, az apja meg a 70-es évek az akkor itthon terjedő koronavírus egyik fajtáját. Ő most a Covid-osokat kezeli ugyan azzal a szerrel. Ezt ammóniának hívják. Kinyitott egy ammóniás üveget, kézzel kilegyezett belőle a levegőbe, nekem bele kellett szagolnom egyet. Két egymást követő napon csináltuk ezt, a harmadikon már csak felhívtam örömömben és megköszöntem neki, hogy újra jól érzem az illatokat, a kávénak is visszajött az íze meg más ételeknek is. Szóval van rá kezelés. Akinél én voltam, ő már addigra közel 100 embert kezelt így, és mindenkinél működött. Állítása szerint azért nincs rá hivatalosan kezelés, mert akkor nem fogyna a vakcina. Ez nem tudom hogy igaz-e, de hogy a kezelése, az ammónia szagolása hatásos rá, az biztos. Azóta hasonló tünetekkel volt nála a húgom is, nála is a 2. napon estére helyrejött minden.
2022. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fórumokon sokan panaszkodnak arra, hogy pár hónap után büdös szagokat éreznek és az ételeknél rossz, más ízeket, undort evésnél. Nem tudom post covid ambulancián tudnak-e erre megoldást.
2022. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
ez attól függ mivel mérgezték meg a tested, citokinnel, rns-el, grafénoxiddal vagy más chemtrail szórással. Nekem november óta nincs iz és szaglás érzékelésem de ez van nem érdekel
2022. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!