Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik igaz inkább? Post-covid...

Melyik igaz inkább? Post-covid-os, vagy oltás mellékhatásos ismerősből van több? Mindkettőnél legalább 1 hónapnál tovább fennálló tünetekkel rendelkezők érdekelnek csak.

Figyelt kérdés
Súlyos alatt azt értem, hogy esetleg maradandó károsodást is szenvedett, ami az életminőségét jelentősen megváltoztatja.
2021. szept. 30. 09:17
A kérdező szavazást indított:
Mindkettő van, de oltás mellékhatásos több van, mint post-covidos és van súlyos is.
Mindkettő van, de oltás mellékhatásos több van, mint post-covidos, de nem súlyos.
Mindkettő van, de post-covidos több van és van súlyos is.
Mindkettő van, de post-covidos több van, de nincs súlyos.
15 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyetlen embert sem ismerek, aki ezt megkapta volna.
2021. szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Én sok közegben mozgok, munkahely, egyetem, gyakorlat, baráti kör, család, de mivel már mindenki hónapokkal ezelőtt beoltatta magát, így ez réges-rég nem téma nálunk. Lerágott csont :D Nem tudok senkiről sem, akinek akár oltás mellékhatása, akár post-covidja lenne. Húgomat ráadásul terhesen oltották, vele és a magzattal is minden rendben.


Illetve én és más is tapasztaltunk szívtájéki szurkálást utána egy ideig, voltam kardiológián és mindent rendben találtak. Bár amúgy én előtte is éreztem ilyen szurkálást, csak gondolom ilyenkor az ember hajlamos mindent az oltásra fogni.

2021. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Egész családon átment a covid. Szerencsére meghalni senki nem halt meg, de nagymamám kórházból alig jött ki.

Azóta mindenki arra panaszkodik hogy sokkal fáradékonyabb, nem forog úgy az agya, sokat elbambul, nem emlékszik dolgokra. Én 1 éve estem át rajta, azóta nem tért vissza rendesen a szaglásom.

2021. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Na, elszúrtam a kiírást:) A mindkettő van lemaradhatott volna..
2021. szept. 30. 09:36
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Egyetlen egy komolyabb oltási szövődménnyel sem találkoztam, pedig mivel eü-ben dolgozom, elég sok oltottat ismerek. (Nyilván egy napos láz, levertség, karfájdalom előfordult, de semmi komolyabb).

Post-covidos van egy pár, van, akinek a szaglása nem tért vissza több, mint egy éve, van, aki fáradékony és rosszabb a terhelhetősége.

2021. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Oltási szövődmény egy átmeneti menszesz gondos csajszi, de úgy, hogy majdnem minden munkatársam, az egész családom, a legtöbb barátom oltott és a csoporttársaim közül is mindenki oltott, akivel beszélgetek.

Szóval úgy 40-ből 1.



COVID-os talán 5 emberke volt, 1 poszt-COVID-os.



Ezen felül sokak halálhíre eljutott hozzám. :(

2021. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
#6 oltás után nekem is 2 mensim késett és gyengébb volt, mint amúgy. Több barátnőm is ilyeneket tapasztalt, a harmadik mensi viszont már időre megjött.
2021. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Tisztázzuk.


Egy oltásnál nem mellékhatás, hanem oltási reakció:

-Láz

-Hidegrázás

-Fájdalom a beadás helyén és körülötte

-Levertség

-Fejfájás

-Bőrpír

-Duzzanat a beadás helyén

stb stb.

2021. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#8: A halált kihagytad a felsorolásból.
2021. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Nekem négy ismerősöm halt meg oltás után. Covidban egy sem.
2021. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!