Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancscsípéstől ennyire...

Kullancscsípéstől ennyire könnyen megbetegedhetünk egy életre?

Figyelt kérdés

Régebben csak természetjáráskor csípett meg nagy ritkán kullancs, és ilyenkor mindig nagyon viszketett, meg ilyen nap végén amúgy is meg szoktuk magunkat/egymást vizsgálni.

Utóbb évente többször megtalál egy-egy kullancs, hétvégi házunknál, szüleim háza körül (egyik kert sincs elvadulva), de volt már, hogy hetekkel megelőzőleg max a pesti elővárosi utcákat jártam. Ismerősöm is hasonlókat mond. (De van, aki nem tapasztalt ilyen tendenciát.)

És egyáltalán nem viszket, vagy kevésbé, mint egy szúnyogcsípés.

Olyan helyeken is dokkolhat, ahol napokig nem szoktuk magunkat/egymást bámulni. Zuhanyt is észrevétlenül túléli. Volt már, hogy szép nagyra szívta magát, és csak akkor kezdett viszketni.

Írják, a kullancsok ötöde-tizede Lyme-fertőzött. Aki elkapja, annál állítólag csak az esetek kis részében jön ki hetekkel később olyan karakteres folt, amiket az orvosi magazinok ábrázolnak, inkább egy jellegtelen, halvány folt, vagy még az sem, de ez nem függ össze a fertőzés mértékével.

És egy-két évtized múlva jönnek a súlyos, testi nyomorhoz, majd halálhoz vezető szövődmények.

Ezzel a logikával lassan vezető halálok kellene, hogy legyen a Lyme-kór. Mégsem ezt mutatja az eü statisztika.

Ti mit gondoltok erről?


2022. máj. 19. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az emberek többségét már csípte meg fertőzött kullancs a tudtuk nélkül.


Engem tavaly csípett meg egy lyme kóros kullancs, meg is volt a jellegzetes kokárda kiütés, de én ennek ellenére sem mentem el vele orvoshoz (nem követendő példa)

2022. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egy része minden probléma nélkül átvészeli a fertőzést. Ha pedig bármi szokatlant tapasztalsz a csípés után, akkor el kell menni Lyme-ambulanciára és ott megkezdik a kezelést. Amúgy a kullancsot is lehet vizsgálni, hogy fertőzött-e. Lehet erre valamilyen tesztet is kapni, de nem ismerem pontosan.
2022. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

de még így is nyitott kérdés, lehetünk-e (egyes források szerint nagyon súlyosan) betegek úgy, hogy soha nem tudjuk meg, hogy kullancsunk volt, ha mindvégig észrevétlen marad, amíg le nem kapcsolódik, és az esetek nem kis részében a Lyme-folt sem jön ki jellegzetesen.

2022. máj. 23. 22:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat.
2022. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!