Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lányok, 30 alatt és 14 felett!...

Lányok, 30 alatt és 14 felett! Be vagytok oltva HPV ellen?

Figyelt kérdés

2022. jún. 12. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 13 és már megkapta a hpv oltss mindkét dózisat. (7. Osztályban idén)
2022. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajna nem tudtam szavazós kérdést kiírni, mint régebben. Azt már nem lehet?
2022. jún. 12. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:

de lehet szavazós kérdést is kiírni, de bizonyos szinthez van kötve.

én nem vagyok beoltva, de szerettem volna mert hpv pozitív vagyok. csak épp hiánycikk volt amikor kerestem, azóta pedig babát várok így nem lehet.

2022. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Engem nem oltattak be, édesanyám nem engedte hogy beadják az oltást arra hivatkozva hogy más oltottak milyen mellékhatásokat tapasztaltak. Illetve kiemelném hogy ekkor már ingyenes is volt az oltás, nem kellett volna érte fizetni sem.
2022. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mert tök felesleges.


Az oltás véd x törzs ellen, és te simán fertőződhetsz az y-z-zs-vel :)


Ráadásul sokan épp erre hivatkozva pl leszrják az éves szűrést, mert hát "úgyis be vagyok oltva". Hát az semmit nem jelent.

2022. jún. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:

igen, de a legveszélyesebb, legagresszívabb fajták ellen vannak a védőoltások, amik főként a méhnyakrák okozói lehetnek. ezért érdemes beadatni. de a méhnyakrákot nem csak ez okozhatja... szóval az már az emberek butasága, ha azt hiszik hogy emiatt nem kell rákszűrésre járni, hiszen ott azért más is kiderülhet.

2022. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!