Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányszor lehet egy évben...

Hányszor lehet egy évben elkapni a nyamvadt Covidot?

Figyelt kérdés

Ez a Covid olyan mint a permet, folyamat a levegőben van mint a por. Amint csökken az immunitásod egyből elkapod újra.


Mit lehet tenni ellene? Ilyen fertőző szhar még biztos nem volt a történelemben.


2022. júl. 1. 08:41
1 2 3
 21/26 sadam87 ***** válasza:
40%

#19

"Az oltások megelőzésre szolgálnának, ha hatásosak lennének, de nem voltak és ezen formában nem is lesznek azok."

Ezt alá is támasztanád valamivel? Mert amúgy a súlyos tünetek megakadályozásában elég hatásosak. (A fertőzés megelőzésében kevésbé, de ez eléggé köszönhető az új variánsok megjelenésének is, ahogy írtam.)

"Sokan nyögik a mellékhatásokat, legtöbbjük még orvoshoz sem megy el vele, mert úgy sem kezdenek semmi értelmeset vele."

Esetleg ha erre is írnál valami bizonyítékot, az tök jó volna...

"Ehhez csak annyit fűznék, hogy gyorsított eljárásban, rendes tesztelés nem igazán volt."

De volt. Az adminisztrációs terheket csökkentették, illetve a Phase 1 és 2 teszteket vonták össze (ami a tesztben résztvevők számára kockázatos, mert a Phase 1-ben csak azt nézik, be lehet-e adni egyáltalán biztonságosan).

"Vagyis de, amikor el kezdek orrba-szájba oltani és kiderült, hogy nem sokat ér, cserébe mellékhatások százait okozhatják. "

Ez szép hosszú mondat, pláne ahhoz képest, hogy semmi nem igaz benne.

"Aztán volt olyan oltás, amelyiket részben-egészben be is szüntettek, a többinél meg volt az a pénz."

???????????

"Semmi összeesküvés elmélet meg ilyesmi, nem érdekel az ilyen, szimplán a statisztikai adatokat és a valóságot tekintve."

Ez elég vicces iromány abból a szempontból, hogy 0 statisztikát idéztél. 🤣🤣🤣🤣 (Bár tény, hogy nehéz is lett volna...) Írni könnyű bármit is. A valóságot eltalálni úgy látom, már sokkal nehezebb.

2022. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

#sadam87


"Mert amúgy a súlyos tünetek megakadályozásában elég hatásosak."

Bizonyíték? (segítek: nincs rá)



"Esetleg ha erre is írnál valami bizonyítékot, az tök jó volna..."

Szívizomgyulladás, vérrögképződés, hormonháztartásbeli elváltozások (főleg nőknél - menstruációs ciklus zavarok), neurológiai problémák...stb. Nézz szét neten, ne én keresgéljek, esetleg kérdezd meg az ismerőseid. Az én ismeretségemben van, sajnos...



"Ez szép hosszú mondat, pláne ahhoz képest, hogy semmi nem igaz benne."

Mármint arra érted, amiket írkálsz itt? Mert abból tényleg kb. semmi nem igaz...



"???????????"

Lásd: AstraZeneca ideiglenes vagy talán végleges beszüntetése bizonyos országokban, azt követte a Janssen részben.



"Ez elég vicces iromány abból a szempontból, hogy 0 statisztikát idéztél."

Fent van neten, nem keresgélek neked, anno megnéztem, aki látta és akarta érteni, az megtette.



"A valóságot eltalálni úgy látom, már sokkal nehezebb."

Nálad sajnos úgy tűnik igen, mert nem igazán ebben a világban élsz ezek szerint. De végül is nincs ezzel probléma csak kár hangoztatni néha.


Nem állok le vitatkozni, nekem megvan a saját álláspontom, átvészeltem a covid-ot, nem sz*rtam be tőle meg nem is igazán izgatott. Eddig sem oltattam, ezután sem fogok, legalább is ezekkel az oltásokkal biztos nem.

Várom a normálisan letesztelt, mellékhatásoktól nem hemzsegő és valóban a vírus ellen hatásos oltást. Ameddig nincs vagy nem lehetséges, addig akkor álljanak rá a gyógyszeres témára és mindenki jobban jár.



Egyébként is, ha ígyis-úgyis elkaphatod és a kimenetele is kétséges, akkor részemről jobb a súlyosabb lefolyást csillapítani gyógyszeresen, mint beoltatni kétes hatásosságú vakcinákkal "megelőzés" céljából.


De nem vagyunk egyformák, van aki bármit magába lövet, ha mondják neki. Ki milyen okból (önként, félelemből, munka, utazás stb. miatt).

2022. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 sadam87 ***** válasza:
40%

#22

"Bizonyíték? (segítek: nincs rá)"

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Stb., stb.


"Szívizomgyulladás, vérrögképződés, hormonháztartásbeli elváltozások (főleg nőknél - menstruációs ciklus zavarok), neurológiai problémák...stb. "

Aha. A szívizomgyulladás és a vérrögképződés meglehetősen ritka (kevesebb, mint tízezer beadás után egyszer fordulnak elő). Nyilván ez sem jó, de hogy gyakoriak volnának, az finoman szólva is erős csúsztatás.

De akkor keresek én adatokat, ha te nem vagy erre képes.

[link]

Nagyjából 880 millió dózis beadására jut nagyjából 1,3 millióan jelentettek feltételezett(!!) mellékhatást. Azaz 1000 beadásra átlagosan kb. 1,5 feltételezett mellékhatás jut. A feltételezett szót itt nem győzőm hangsúlyozni, mivel a hogy az oldalon is leírják, ezeknek egyáltalán nem biztos, hogy az oltás az oka (hiszen nincsenek még kivizsgálva), könnyen lehet, hogy az oltás nélkül is bekövetkeztek volna. És persze ez nem mind szívizom meg szívburokgyulladás, a Pfizer oltásnál például a leggakoribb jelentett tünet a "general disorder and administration site conditions" kategóriába tartozik. A "neurovous system disorder"-ből tényleg elég sokat jelentettek, mondjuk abba a fejfájástól kezdve elég sok minden belefér. (És mint említettem, feltételezett mellékhatások.)

[link]

Szóval nem nagyon tűnik úgy, hogy különösebben gyakoriak volnának a mellékhatások. Pláne nem a súlyosabbak.

"Nézz szét neten, ne én keresgéljek, esetleg kérdezd meg az ismerőseid. "

Tényleg nagyon durva volna, ha véletlenül alá kéne támasztanod az állításodat! Még jó, hogy nem sűllyedsz idáig.

"Az én ismeretségemben van, sajnos..."

[link]

(De ha a személyes tapasztalattal akarunk érvelni, rendben. Az ismerőseim elég jelentős része be van oltva. Egyetlen mellékhatásról nem hallottam (persze az oltási reakcióktól eltekintve: oltás után pár napig izomfájás, esetleg émelygés, rosszullét).

"Mármint arra érted, amiket írkálsz itt? Mert abból tényleg kb. semmi nem igaz..."

Elég merész állítás ahhoz képest, hogy még próbálkozni sem derogál alátámasztani a hazugságaidat...

"Lásd: AstraZeneca ideiglenes vagy talán végleges beszüntetése bizonyos országokban, azt követte a Janssen részben."

Ez jogos, valóban beszüntették a használatát pár helyen. Megjegyzem, nem azért, mert olyan sűrűk lennének a mellékhatások (az UK-ben 96 eset jutott 25 millió oltás beadására, ebből 18 volt halálos). Persze ez is sok ilyen mellékhatásból.

"The Committee carried out an in-depth review of 62 cases of cerebral venous sinus thrombosis and 24 cases of splanchnic vein thrombosis reported in the EU drug safety database (EudraVigilance) as of 22 March 2021, 18 of which were fatal.1 The cases came mainly from spontaneous reporting systems of the EEA and the UK, where around 25 million people had received the vaccine."

[link]

Megjegyzem, a többi oltástípusnál (pl. mRNS oltások) nem mutattak ki ilyen mellékhatást. (Ami logikus is, mert azóta tudjuk, hogy az adenovírusvektor okozta a tüneteket.) Szóval a célozgatásod a lepénzelésre ordas nag hazugság.

(Mellesleg melyiket is szűntették be egészen?)

"Fent van neten, nem keresgélek neked, anno megnéztem, aki látta és akarta érteni, az megtette."

Látom nagyon félsz az adatoktól! 😀


A maradékra konteós rizsára inkább nem reagálnék külön. Látom, csak ennyi megy érdemi érvelés helyett. 😀


Mondanám, hogy várnám a további érveket, de eddig sem voltak, csak megalapozatlan állítások és hőbörgés.

¯\_(ツ)_/¯

2022. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

"A maradékra konteós rizsára inkább nem reagálnék külön. Látom, csak ennyi megy érdemi érvelés helyett."


Semmi konteós dolgot nem írtam, mivel nem élek ilyenekkel. :) Amit írtam tapasztalat meg az adatok kiadják, már amennyire persze ki lehet hámozni a valóságot a statisztikából.



Mit bizonyítsak neked? Egyetlen linked sem fogom megnyitni, mivel érdemi bizonyíték egyik alatt sem fog szerepelni, tehát felesleges. Én ezekben az oltásokban nem hiszek, nem véletlen. Az, hogy a Te körödben senkinek nem volt semmi baja még semmire sem bizonyíték. Illetve nem is vagyok köteles elhinni sem, pont ahogyan Te sem hiszel nekem de én ellenben veled, el sem várom. :D


Még annyi, hogy konteókat pont az oltásfanatikusok gyártanak, találkoztam olyannal, aki már azt állította, hogy őt az oltás több éves mit tudom én milyen betegségekből is kigyógyította. :D (talán izületi probléma volt)



Még annyi, hogy nem állítottam semmit, elmondtam a tapasztalatom és a véleményem, a továbbiakat mindenki saját fantáziájára bízom. Nem vitatkozom már régóta oltásfanatikusokkal, sosem volt célom meggyőzni senkit, semmiről. Egészségére váljék, akinek ez jön be. :D



"Mondanám, hogy várnám a további érveket, de eddig sem voltak, csak megalapozatlan állítások és hőbörgés."

Mármint részedről? Hát igen...de itt is hagylak a megalapozatlan állításaiddal, kamu linkjeiddel meg a hőbörgéseddel, hogy más, másképp (akár jobban) látja ezt a témát. :)


Minden jót! bb.

2022. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 sadam87 ***** válasza:
40%

" Egyetlen linked sem fogom megnyitni, mivel érdemi bizonyíték egyik alatt sem fog szerepelni, tehát felesleges."

Ja, hogy téged a tények nem zavarnak meg a véleményedben! 😂😂😂 Miért nem ezzel kezdted, hamarabb abbahagytam volna!

Na csá!

2022. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Tevenyereggyarto ***** válasza:
39%

Imádom az ilyen vitákat 😂

Kommentelő: én nem hiszek ezekben az oltásokban mert *saját _negatív_ tapasztalat* és egyébként is minden ott a neten, utána lehet nézni! Kőkemény tények meg a valóság, józan ész!


Sadam: *hoz adatokat a netrős és saját _pozitív_ tapasztalatot*


Kommentelő: nem fogom megnyitni a kamu linkjeidet s nem számít a te tapasztalatod mert egyik sem egyezik a véleményemmel. S a véleményemhez jogom van! Mindenki azt lövet magába amit akar! Innentől nem foglalkozom veled s ezt a vitát én nyertem.

2022. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!