Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem lesz baj abból, ha felvesz...

Nem lesz baj abból, ha felveszem a harmadik Pfizer oltást?

Figyelt kérdés

Legutóbb Decemberben kaptam meg a másodikat. Gondolkodtam rajta, hogy még egyet fel kellene vennem.


De mi van, ha valami rendellenesség lép fel?


2022. júl. 14. 23:18
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz baj, vedd fel nyugodtan a 3. oltást.
Inkább ne vedd fel.
27 szavazat
1 2
 1/19 A nagy Levin ***** válasza:
38%
Nem lesz baj, én háromszor vagyok Pfitzerrel oltva és semmi bajom.
2022. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Én már felvettem a harmadikat, Pfizer, semmi bajom se lett.
2022. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mojjo ***** válasza:
67%
Engem gyíkká változtatott!
2022. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Én nem oltattam be magamat eddig se,és ezután se szeretném.De lehet meggondolom magam és ha a 3. tényleg olyan klassz,akkor én kihagyom az első kettőt,és rögtön azzal indítok.Aztán ha bejött,beadatom a 3.-at mégegyszer,és mégegyszer,és mégegyszer,addig amíg el nem szállok tőle. :)
2022. júl. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Az első két válaszoló számára: [link]


pontosan ugyanígy "bizonygatják" egyesek, hogy az oltások veszélyesek.


A kérdező számára pedig több eshetőséget érdemes mérlegelni. Mondjuk azt, hogy ha rendellenességet okozna (ami egyértelműen kimutatható), akkor miért nem jött elő az első két adagnál?

Persze, jöhet az válaszként, hogy a hosszútávú károsodás (pl karcinogenitás, mutagenitás, stb.) nem jelentkezik "azonnal" (=> 1,5 év). Erre azt lehet mondani, hogy gondoljuk meg a hatóanyagot. A Pfizer tipikusan a vírus egy adott alkotóját imitálja. Mivel a fertőzés során akár előállhatnak ilyen fragmensek, ezért önmagában a vírus is hordozza a muta-, karcinogén hatást (ha van). Kijelenthető tehát, hogy ha van is genotoxikus hatása (amennyire tudom, a sars "családra" ez nem jellemző)

az a veszélyeztettség fennáll a fertőzés állapotában is.

Egyébként minden hatóanyag fejlesztés első lépése a mutagén és karcinogénhatás ellenőrzése (pl. Comet assay teszt).


Summa: jelenlegi állás szerint (ami elég szilárd lábakon áll), nyugodtan beadható.

2022. júl. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A nagy Levin ***** válasza:
36%
#5, én nem bizonygatok semmit, egyszerűen leírtam egy tényt.
2022. júl. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, egy cseppet elmaradtál a világtól.

Több milliárd embernek adták már be, és nem tegnap.

Szerinted veszélyes?

2022. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

Közvetlen ismerősök közül mindenki arra panaszkodik, hogy a Pfizertől lett beteg, attól magas a vérnyomása, szívbeteg lett, stb. Szerintem ez is egy placebo hatás, csak ez nem jó irányba, hanem negatív irányba tereli a dolgokat.


Olyan viszont tényleg volt, hogy ritka fémszennyezés következtében meghaltak az oltástól. Ha jól emlékszem kettő japán fiatal.

2022. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

#5

Akárhogy is meresztem a szememet, nem látok semmiféle bizonygatást az első két hozzászólásban.

Szóval ezt egy kicsit túltoltad, Bélám.

2022. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nekem utána fél évig voltak tüneteim, 2 hónapig nagyon aggasztóak és az oltást követő 3 edzésen (több nappal az oltás után!) majdnem elájultam. Otthon stepperezés után pl le kellett feküdnöm és feltennem a lábamat.


Vagy a Pfizer, vagy a Deltát kaptam el kvázi tünetmentesen, de valami volt, sajnos.



Tehát ilyen is van.

2022. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!