Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez szerintetek tüdőgyulladás...

Ez szerintetek tüdőgyulladás vagy Covid?

Figyelt kérdés

Beszéltem orvossal aki mondta h lázcsillapító és sok folyadék meg vegyek tesztet a patikában. Hétfőn hívjam vissza az eredménnyel.

Magas lázam van, brutál módon fáj a hátam, száraz köhögésem van és szédülök.

Kicsit félek, ha tüdőgyuszi mert azt olvastam, h azt csak antibiotikummal lehetne kikezelni…. Most meg hétfőig lelettem rázva. Estére a legrosszabb. 1 napja vagyok így.


2022. júl. 15. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél tesztet, csináld meg. Ha nincs otthon, akkor vegyél vitaminokat, náthaellenes szereket, maszkot. Ügyeletet, mentőket hívhatod bármikor, ha annyira rossz a helyzet.
2022. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Azt csak teszt tudja kimutatni, hogy pont covid okozza-e. Utóbbi pár napban sokan covidosak, így könnyen elképzelhető. És más légúti betegségnek nincs is nagy szezonja nyáron. Ha covid, akkor viszont felesleges az antibiotikum, mert az antibiotikum baktériumokra hat, a covid pedig vírus.
2022. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél tesztet, a penny-Ben a pénztárnál vannak covid tesztek, nem is drága, 1300ft körül van.
2022. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajna ez esélyes, hogy tüdőgyulladás. A patikában lehet kapni pár ezer forintert veroxigen szint mérőt. Ezt csak az ujjadra kell csiptetni és meri mennyi az oxigen szint. A az én háziorvosom ezt szokta ajánlani és ha 97 alá megy akkor hívni kell az ügyeletet. Ha nem tudsz ilyet venni és 39 fölé megy a lázad vagy fulladsz vagy nagyon szédülsz akkor is hívs nyugodtan a mentőket vagy az ügyeletet. Nem éri meg otthon szenvedni hétfőig. Egyébként az ügyeleten tanácsot is adnak akkor is ha nem szorulsz az ellátasukra. Nekem többször segítettek pl mikor hányós hasmenős vírustól már estem össze meg halálfélemem volt vagy vesegörcs során. Ha úgy ítélik kimennek és rádnéznek. Megvizsgálnak és vagy bevitetnek kórházba vagy adnak egy beutalót ami 42 órára szól azzal fogadnak a kórházban ha rosszabbodna az állapotod.
2022. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 ennyire ne legyél okos. Mert sajna a covid utóhatásaként lehet bakteriális felülfertőződés. Kolleganőmnek ptaphilococus fertőzése lett. Hetekig volt otthon és arra antibiotikum kell bizony.
2022. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!