Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért a melegek között terjed...

Miért a melegek között terjed jobban a HIV mikor a spermában arányosan több vírus van mint a vérben?

Figyelt kérdés
Ráadásul a spermából sokkal nagyobb mennyiség jut a testbe, mint egy esetleges hámsérülés okozta vérből. Tudom hogy a melegek között is van "elélvezés", de a statisztika szerint sokkal több hetero hivesnek kéne lennie.
2022. júl. 27. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Más az életstílus.

Elsősorban a promiszkuitás a felelős a HIV és a majomhimlő terjedéséért.

2022. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Én azt olvastam, hogy a melegek eleve promiszkuozusabbak, tehát több szexuális partnerük van ezáltal többet fertoz meg egy forrás.

Náluk a tevékenység több hamserulessel is jár ami növeli az átadás esélyét.

Tehát nem véletlenül nagyobb közöttük a HIV aránya.

2022. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
85%
A hámsérülésnél nem a vér a lényeg, hanem hogy kapu nyílik a külső keratinréteg alatt lévő sejtekhez, amik között fehérvérsejtek is vannak.
2022. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és ez a keratinréteg a végbélben, a vaginában és a péniszen is rajta van?
2022. júl. 27. 16:25
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
64%
Mindenen ami érintkezik a külvilággal. A bőrön vastagabb, a nyálkahártyákon vékonyabb.
2022. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
magyarul azok a melegek vannak a legnagyobb kockázatnak kitéve akik fenékbe kapják a spermiumot?
2022. júl. 27. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Igen, a végbél nem arra van tervezve, hogy megdugják. Szóval megrepedezik, és így a sérült szöveten át a HIV bejut a szervezetbe.

Es a melegek eleve nem igazan használnak kotont, mert nem eshetnek teherbe, és gyakrabban váltogatják a partnerüket is

2022. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha megengeded, én egy szerény meglátást szeretnék eszközölni, kérdés formájában. Miért a sarkköröknél terjednek, szaporodnak jobban a trópusi (meleg éghajlatú) lepkék, mikor a spermában arányosan több vírus van mint a vérben?


Az is érdekelne, miért baj, hogy az embereknek van általában két lába, két karja, vírusai (már amelyik létezik), gombái és baktériumai? Nekem például a lábaimra is szükségem van, bár lehet, hogy buta vagyok emiatt.


Kérdem tisztelettel. Hiteles tudományos bizonyítékokat is szeretnék attól, aki válaszol, tisztelettel köszönöm.

2022. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!