Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Okozhat étvágytalanságot a...

Okozhat étvágytalanságot a reflux? Vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Napok óta alig van étvágyam és már a kedvenc ételeim láttán sem jövök lázba, alig kívánok bármit. Tegnapig egészen sikerült magamra erőltetnem az evést, a napi ötszörös helyett háromszor sikerült ennem. Ma pedig...reggel alig bírtam legyűrni egyetlen csomag zabkását, pedig a kedvenc ételeim egyike.


Lehet, megbetegedhettem? Vagy valami teljesen más váltja ki az étvágytalanságot? (Mint például: stressz, szorongás, depresszió – ezek közül kettővel diagnosztizáltak Pécsett, a kórházban)


Minden tünetem arra utal, hogy refluxom van. Ég a torkom, vele együtt pedig ég a nyelőcsövem is. Szúr és szorít a mellkasom, *hányingerem van és állandóan gombócot érzek a torkomban.


*Emetofóbiás vagyok (intenzív félelem a rosszulléttől, hányingertől, hányástól – járok szakemberhez vele; múltbéli eseményen alapszik a félelmem!), és azért tettem fel másodikként azt a kérdést, hogy szerintetek, lehet -e ez betegség jele?


Miket tanácsos enni, ha az ember étvágytalan? Köztetek van valaki, aki mostanság hasonló problémával küzd?



2022. aug. 14. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Hányingert biztosan okozhat a reflux. Háztartási keksz, vajas piritós, főtt krumpli is jók rá, de majdnem mindegy, hogy mit, csak egyél. Gyógyszer is kellene, menj orvoshoz.
2022. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
A hányinger és étvágytalanság könnyen együtt jár.
2022. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én refluxosként sokszor vagyok étvágytalan. Idővel enyhül, ha eszel, legalábbis velem így van.
2022. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nagy a savad. Savcsölkentőt szedj, kerüld a savas ételeket és türelem
2022. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!