Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha iszok alkoholt akkor...

Ha iszok alkoholt akkor másnap be van duzzadva a mandulám vagy a nyirokcsomóm, ez normális?

Figyelt kérdés

Vagy a mandula vagy a

nyirokcsomóm nem tudom egyértelműen eldönteni. A ne igyál válaszokat jelentem mert nem az a kérdés


2022. aug. 16. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomód az nem normális. A mandulát nem tudom mert az nekem már nincs.
2022. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mandula is nyirokcsomó.

Nyálkahártyát, a szájüreget és a torkot a szervezet saját egészséges baktériumflórája védi, állandóan jelen van egy adott baktérium- és gombatörzs és védelmet nyújt a potenciálisan patogén baktériumok ellen. Az alkohol hatása alatt a fiziológiai összetétel úgy módosulhat vagy megsemmisülhet, hogy a gyulladásos folyamatok és fertőzések könnyebben bekövetkezhetnek.Az alkoholban lévő etanol mérgező hatással van a nyálkahártya sejtekre, így annak károsodása esetén a patogén baktériumok könnyebben behatolhatnak,plusz az alkohol mérgező összetevői is hatással vannak a nyálmirigyekre, aminek következtében megváltozik az összetétele, a nyál kevesebb antitestet tartalmaz, amely gyengíti az immunválaszt a szájüregben.

2022. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!