Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szomorúság és depresszió...

Szomorúság és depresszió okozhat ővsömört?

Figyelt kérdés
30 év körüli nő vagyok. Átestem a betegségen már.
2022. aug. 27. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2022. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Hogy okozhatna de komolyan? A barányhimlő vírusa okozza ami eddig ott pihent az idegdúcokban nyugalmi állapotban.
2022. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem fokozott stressz, szomorúság, rossz lelkiállapot okozhatja azt hogy aktivalodik maga a vírus a szervezetben?
2022. aug. 27. 21:04
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2022. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Az ember egy nagyon komplex rendszer, ahol minden mindennel összefügg, így a pszichés állapot is hatással van a test összes többi részére, így alakulnak ki a pszichoszomatikus betegségek. Az immunrendszer különösen érintett ebben, az orvostudományon belül ezzel egy külön ág, a pszichoneuro-immunológia foglalkozik.
2022. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Stressz sokmindent okozhat ugyan akkor azért nem fognék erre mindent. Sok embernek előjön minden ok nélkül. Stresszhatas nélkül is.
2022. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy egyből le lettem pontozva, amiért igennel válaszoltam a kérdésre. Igazából jó látni, hogy az emberek tisztában vannak az övsömör alapvető mibenlétével (tehát hogy a bárányhimlő vírusa reaktiválódik az idegdúcokban), de a valóság mindig bonyolultabb és összetettebb a tankönyvekben leírtaknál. A kérdés arra vonatkozott, hogy triggerelheti-e a vírus reaktivációját a stressz. Igen, sok egyéb faktor mellett ez is triggerelheti. Csak egy példa, a stressz fokozza a kortizol termelését, a kortizolnak pedig immungyengítő hatása van, és ennyi, két lépésből megvan az övsömör. És ez csak egyetlen molekula, ezen kívül száz másik reakció lezajlik, ami annyira bonyolult, hogy száz százalékosan még fel sincs térképezve. Az orvostudománynak pont ez a szépsége és egyben a nehézsége, hogy annyira összetett, hogy soha semmit nem lehet kizárni benne.
2022. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
A vírust többször is el lehet kapni, ahogy a szervezet öregedésével lassan romlik az immunrendszer memóriája. Nekem volt gyerekkoromban bárányhimlőm. Aztán később felnőtt koromban (több évtized után) jelentkezett az övsömör. Kb. 12 évvel ezelőtt a bárányhimlős unokámról rámragadt a vírus, 2-3 napig a wc-re is csak négykézláb tudtam kimenni a szörnyű hát- és derékfájás miatt. Idén kora nyáron volt egy 1 napos krízis, amikor leülni nem tudtam, aztán ahogy jött, el is ment.
2022. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7. Én felpontoztalak és egyetértek. :)

8aska az övsömört nem az unokádtól kaptad el. Már benned volt a vírus csak aktiválódott valami miatt aminek valószínű semmi köze nem volt az unokád barányhimlőjéhez.

2022. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8 nem lehet többször elkapni.
2022. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!