Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy valaki a...

Miért van az, hogy valaki a tavalyi két oltás után most elkapta a covidot és nagyon beteg?

Figyelt kérdés
Van aki meg nem is oltatta magát, és egyszer sem kapta el.

2022. szept. 2. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert az oltás nem véd a fertőződés ellen, csak a tüneteket enyhíti. Az eddigi oltások a mostani variáns ellen nem hatásosak. Nem mindenkinél egyformán zajlik le, tünetmentesen is át lehet esni rajta. Immunrendszer függő. Stb, stb...
2022. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy van-e még antitested. Ha nincs elegendő, akkor megvan a válasz.
2022. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik oltast kapta az illeto? A kinairol peldaul nemreg kiderupt, h a legkevesbe hatasos...

(Persze, h nalunk azt roltak a legjobban 😂)


Viszont immunrendszertol is fugg. Kinek mennyire ellenallo a szervezete. Van, aki egy sima nathat/influenzat sem erez meg, van, aki pedig akkor is beteg lesz, ha megfujja a tavaszi szello.

2022. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Van aki 1-2-3 oltás után belehalt, hogy elkapta a covidot. Szóval az oltás sem feltétlenül véd meg mindenkit.
2022. szept. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%

Én 4 oltás után kaptam kovidot, de annyira nem lepődtem meg, mivel februárban oltottak és augusztusban lettem kovidos. Az oltás max 6 havi védelmet ad, és nyilván eleve nem 100% hatékonyságú, de ugye 5. oltást nem adnak, pedig akartam. De nekem enyhe nátha tüneteken kívül nem sok bajom volt, se lázam nem volt, se nem köhögtem és tekintve, hogy nem sok emberrel találkoztam a megelőző héten, akitől elkaptam az tünetmentes lehetett.

Ha a lakosság minimum 85% oltva lenne azonos 2-3 hónapos periódusban, akkor ennek a szarnak esélye nem lenne terjedni, de oltást se akarnak az emberek ill. a sorbanállásnál is a legtöbben annyira az ember nyakára állnak, hogy az még kovid nélkül is zavaró (volt, hogy a néni nyálát kellett letöröljem a nyakamról és ez sajnos szó szerint, és még ő volt felháborodva). Emellett mindegyik vásárláskor látok valakit, aki összetaperolja a pékárut vagy leköhög nyitott szájjal valamit, bár eddig a fickó vitte a pálmát, aki a nadrágja alá nyúlva a fenekét vakarta meg, majd lazán folytatta a paradicsom vásárlását.

2022. szept. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hellmano ***** válasza:
59%

Ismerősi körömben (43 múltam) több olyan korombeli van, aki amíg nem oltatta magát nem kapta el a covid-ot, viszont rákényszerítették az oltást a munkahely és oltás után érdekes módon 2 hét múlva már nyomta az ágyat a covid miatt... én sem kaptam el oltás nélkül vagy a fene tudja egyszer elment a szaglásom majdnem 2 hétre, ami soha nem volt elötte nekem, ha ez a nagy covid, akkor nekem ennyi volt semmi más ez még az első eredeti covid idején volt. Ugyanúgy mentem dolgozni ugyanúgy sportoltam stb. Csak a szaglásom hiányzott :D


Most nyáron viszont voltunk egy sport rendezvényen ahol hatalmas tömeg volt a csapatunkban utólag kiderült volt egy covid-os egyed, de az is úgy derült ki, hogy utána ketten elkapták és náluk erősebben jelentkezett a covid tünetek egy oltott. Én meg semmi, pedig én voltam a sofőr és nálam volt a covid-os a kocsiban.


Szerintem ez a covid is olyan, hogy akinek fogékony a szervezete az ilyen influenza szerű betegségekre azok kapják el. Nálunk a családban olyan, hogy influenza, taknyosság/köhögés stb. nem volt soha. Lehet , ezért kerüli el a mi családunkat a covid úgyhogy senki nincs oltva, mert ez is hasonló betegség, mint egy mezei influenza.


Oltottak meg szépen adják/veszik egymás között a mesterségesen legyengített immunrendszerüknek köszönhetően. Állítom, ha nem oltottak volna már rég kihalt volna a covid, de így fenntudják tartani mesterségesen, ha mindig olyan hülye, aki oltat!

2022. szept. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a válaszokat.

Nem rólam van szó. Egyik barátnőmről. Tavaly nyàron kapta meg az oltást, de nem emlékszem már, melyik fajtát. Most viszont elkapta a covidot, pozitív a teszt, nagyon rosszul van napok óta.

Aggódom érte.

2022. szept. 2. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell feküdni otthon. Sajnos ez ilyen.

Én is pont most vagyok covidos, két nap láz, de már javulóban vagyok.

Jobbulást a barátnődnek és vigyázzon magára, nem lesz semmi baj.

2022. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Már bizonyított, hogy ezek az oltások sajnos egyáltalán nem hatásosak. Ennyi idő elteltével meg főképp.


Sok pihenés, főleg alvás, megfelelő kaja, folyadék bevitel. Pulzus, véroxigén, vérnyomás mérés. Láz esetén ha nagyon magas akkor lehet csillapítani. Ha elmúlnak a tünetek akkor is 2-3 hétig ligth-osra kell fogni a megerőltetést.

Hasmenés esetén széntabletta játszhat.

2022. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Unvaccinated vs Vaccinated PROTECTION from COVID - Qatari Cohort | New Studies

https://www.youtube.com/watch?v=zyYq93YtScE

Angol nyelvű. Felhasznált tanulmányok a videó leírásában.


Rövid összefoglaló:

SARS-CoV-2 fertőzés tünetekkel: Pfizer és Moderna vakcinák (2 dózis) 3-4 hónapig nyújtanak védelmet. A védelem folyamatosan csökken az idő múlásávál, a hetedik hónaptól ezeknél a vakcináknál negatív védedttséget mutattak az adatok.

Egy újabb dózis kb 60%-ra emeli a védelmet, 1 hónap múlva 40%...


Súlyos esetek (kórházi kezelést igényel): 70-80%-os védelem, újabb dózis esetén 90+% védelem, kb. 6 hónapig tart.

2022. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!