Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen immunrendszer-erősítőt...

Milyen immunrendszer-erősítőt szedjek?

Figyelt kérdés
Nyáron kezdtem el óvodapedagógusként dolgozni egy óvodában, azóta másodszorra van torokgyulladásom. Szeretnék immunerősítőt szedni, de nem tudom, melyik a legjobb. 1x1 multivitamint szedek, de úgy látszik, nincsen kellő hatása.

2022. szept. 3. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Én ilyeneket szoktam, ha sokat betegeskedek, amikor érzem, hogy bújkál valami vagy csak aggódom:

1000mg C + 2000 NE D vitamin nyújtott felszívódású

szerves cink 25-100mg

szerves szelén 100ug (ebből max 1/nap, könnyen túladagolható)

Nem minden betegséget előz meg, de könnyebbé teszi a gyógyulást.

2022. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Az immunerősítés nem létező dolog, ha nincs vitaminhiányod, további pótlástól jótékony hatás nem várható.
2022. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Ha eddig nem szedtél semmit, illetve nem bio vagy háztáji alapanyagokból étkezel vagy egyenesen városban élsz vagy sokat stresszelsz, akkor az alábbiakból tuti hiányod van:

- D3

- szelén

- jód

- magnézium

Tehát ezeket fel lehetne tölteni. Ezt multival nem lehet.

Először szerves szelént, magnéziumot, D3-t, K2-t és C-t kellene szedni, utóbbi kettő a D megfelelő hasznosulásához kell. Szelénből a szelénes élesztőt ajánlom, mert az nem halmozódik fel úgy. Magnézium is szerves legyen, tehát nem oxid. D3-ból alaphangon minimum 4000 NE/nap, abból valószínűleg gágog a hiányod, ma már az ember választhat, hogy D-vitamint bőrrákkal kér vagy inkább beszedi. Vannak komplex D-k, egyre több, amiben benne van minden amivel együtt hasznosul, pl. Gal, Wtn, Yiya D+K, esetenként +A-vitamin, mert az is jó. Ha szedted ezeket 2 hónapig legalább, akkor elkezdhetsz jódot pótolni. Ahhoz ugyanis szelénnel kell alapozni. Válthatsz pl. a Yiya jód+szelén kapszulájára.

Érdemes lenne megnézetni a vasadat vérvétellel, lehet hogy nem lesz elég izmos az sem.

2022. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!