Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jó eséllyel covidos vagyok,...

Jó eséllyel covidos vagyok, kellene vérhigítót szednem?

Figyelt kérdés
Eléggé fülembe rakták a bogarat hogy vérhigítót kellene szedni a vérrög megelőzésének érdekében, viszont egyszer már voltam covidos és nem szedtem csak vitaminokat. Ti mit tapasztaltatok? Nincs semmilyen alapbetegségem 20 éves vagyok, mennyire van okom tartani?

2022. szept. 29. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Én semmit sem szedtem,lázam volt, náthás tüneteim,de ennyi.. szépen kipihentem és egy hét múlva mentem is melóba.Feleslegesen ne gyógyszerezd magad:)
2022. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérhigitót megfelelő orvosi ellenőrzés mellet lehet szedni.Orvos írja fel .
2022. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. szept. 29. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,vérhígítót orvosi felügyelet mellett szedd.Van amúgy vény nélkül kapható ami az Aspirin protect de hívd fel a háziorvosod és kérdezd meg hogy lehet e bár ha recept nélküli akkor nyilván nem veszélyes napi 1 tabletta belőle mivel nem olyan mint a Clexane ami csak receptre kiadható.

Szerintem is felesleges,szedd a vitaminokat és pihenj sokat.

2022. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Az Aspirin protect nem olyasmi, amit "csak úgy" elkezdhetsz szedni. 7-10 nap, mire kialakul a hatása, és legalább ennyi, mire elmúlik. Mivel az újonnan képződő vérlemezkékre hat.

A vérlemezkék összecsapzódásával jön létre a véralvadék, és az Aspirin protect ezt gátolja. De csak az új vérlemezkéknél, a meglévőkre nincs hatással.

Ugyanígy, amikor abbahagyod, még tele vagy "defektes" vérlemezkékkel, és csak az új vérlemezkéid lesznek "normálisak". A köztes időben pedig csak sokkal lassabban áll el a vérzés, ha pl. elvágod az ujjad.

2022. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!