Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magas TSH/ menstruáció késése?

Magas TSH/ menstruáció késése?

Figyelt kérdés

6 hónappal ezelőtt szültem, azóta 15 kilóval vagyok kevesebb. (57-ról 42-43 kg) nem szoptattam.

A normál súlyom alapból is 50 kiló körül mozog, de ez már túl kevés.

A hajam csomókban hullik, hízni nem tudok.

A menstruációm 4-5 napos késésekkel érkezik.

Voltam laborvizsgálaton, TSH szintem 3.380 mIu/l lett. A többi értékem pont a határt súrolja.

A háziorvosom szerint semmi probléma…

Ez az érték valóban rendben van?

Tudom, hogy szakembert kellene erről kérdeznem de mindenki mást mondd, hátha megtudjátok velem osztani a tapasztalataitokat.



2022. okt. 5. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni hozzá a többi pajzsmirigy értéket is és endokrinológushoz elmenni. (Enyhe eltérést mutat,alulműködés gyanús. Viszont a tüneteid épp az ellenkezőjét jelzik. Ezért is kéne minél több labor érték még: ft4, ft3, antiTPO)
2022. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hat ha rendszeresen 4-5 napos kesessel jon meg, akkor speciel az mar nem keses, hanem hosszabb lett a ciklusod 4-5 nappal.


De ezen kivul amugy termeszetesen ennek utana kene jarni, nyilvanvaloan valami gond van. Elmeletileg a tsh-d nem szamit magasnak, de azert megiscsak a felso hatarhoz kozelit, ha a tobbi ertek is, akkor valami csak van vele, de majd orvos tobbet fog mondani.

2022. okt. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, most olvasom, hogy haziorvos szerint rendben van.

Szerintem meg keress egy endokrinologust inkabb es probalkozz nala.

2022. okt. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon sovány vagyok. Nekem terhesség után alakult ki pajzsmirigy gyulladás. Autoimmun eredetű. A TSH-m kezdetben a felső határon volt, T4, T3 rendben volt, de az Anti- TPO nagyon magas volt. Ahogy a többiek is javasolták, érdemes endokrinológushoz fordulni, ő majd elmondja, hogy milyen további vizsgálatokra van szükség. Ránézésre senki sem mondja meg rólam, hogy alulműködésem van, mert nálam sem a hízás jellemző, hanem a fogyás.
2022. okt. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 3.8-os TSH nem kóros! Ez önmagában kevés adat, ahogy a többiek is írják.

Vannak eltérések a laborok referencia-értékei között, de általánosságban:



"A normális TSH tartomány 0,55-4,78 mIU/l."


[link]

2022. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy a normál tartományban még venne van, de az az igazság

, hogy ideális esetben egy körül mozog a TSH. Ez hasonló az éhomi vercukor méréshez. Ott is belefér még, ha 6,5 alatt van (nem vagy diabéteszes), de igazából ha minden rendben, akkor 4-el kezdődik az érték

2022. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: hol van ez leírva orvosi oldalon, hogy 1 az ideális...???


20 éve hashimoto-beteg vagyok, igazán végigolvastam már mindent IS, jártam pár orvosnál, de ilyen információt sehol nem mondtak.

2022. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig biztos, hogy olvastam. Nem csak az 1 jó szigorúan, inkább egy akörüli tartományra értettem. Ha megtalálom, belinkelem. Azt viszont határozottan több helyen is írják, hogy célszerű 2-2,5 alatt tartani.

Én elég parázós vagyok pajzsmirigy tekintetében, évente minimum a TSH-t ellenőriztetem. Hála Istennek semmi bajom és tényleg azt figyeltem meg, hogy nincs nagy kilengés és rendre 0,9-1,4 körüli értékek születnek. Ugyanakkor arról is olvastam, hogy idősebb korban, 50-60-70 fölött egyre nagyobb érték ami a normális. (Én 30 vagyok) Tehát lehet, hogy a referencia tartomány mindenkit beleértve született meg és nem ugyanaz a normál egy 18 évesnek és egy 80-nak.

2022. okt. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt például írja, hogy a normálon belül mi az optimális. (Az ft4, ft3-ra vonatkozó értékek más mértékegységben vannak, mint általában nálunk szokott)

2022. okt. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!