Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Post covid meddig tart még?

Post covid meddig tart még?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok post covidos.

Vannak tünetek, amik 1 év után javultak, de a fáradékonyság, fáradtság, szapora pulzus, szédülés, rosszullétek, influenza szerű tünetek,fülcsengés,stb... még mindig tart, és azóta nem tudok emellett normális életet élni.

Sokszor érzek visszaesést, pl. ha elkapok valami betegséget, vagy megerőltetés ér, több napig alig bírok felkelni, annyira rosszul leszek.

Nem tért vissza az ízérzékem és szaglásom rendesen, sok dolgot még mindig nem tudok megenni. Hagyma, fokhagyma, paprika, felvágottak stb... Rettentő hiányos a táplálkozásom így, szinte alig tudok valamit megenni, így hízni is kezdtem.

A másfél év alatt sok vitamint beszedtem, de semmi sem szüntette meg a post covidot, amibe már nagyon belefáradtam.

A háziorvosom szerint sokáig tarthat felépülni, de nem mondta ki, hogy ez post covid, a tüneteim alapján azt mondta, "nem tudja összerakni" a dolgokat...

Egy hónapban egy, vagy két nap vagyok jól. Naplót vezetek a tünetekről, onnan tudom pontosan.

A vérképem is katasztrófa, mintha minden felborult volna bennem tavaly április óta.

Kinek mennyi idő alatt múlt el, és milyen vizsgálatokat végeztek nála? Mit kellett szednie?

Én még nem tudom meddig bírom így, két iskolás gyerek mellett nagyon nehéz, elmegy felettem az élet, és pluszban nem vagyok érdemben ott velük...


2022. okt. 10. 13:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, éppen most terveztem el, hogy elkezdek szedni propoliszt és méhpempőt, gyógyszert nem szeretnék, amúgy sem tudom lenyelni, visszajönnek a tabletták. Nekünk csak "február" óta tart, bár ez is már 8. hónap. Fiam gázolaj szagot és ízt érez nagyon sok ételben, szinte csak sajtokat evett mostanáig, és fura módon rántott húst, annak nem érezte rossz ízét, és gyümölcsöket, turmixokat eszik.

Nekem a covidos tünetek hol elmúlnak, hol visszajönnek, de semmilyen szagot nem érzek február óta, szerencsére az ízérzékem rendben van, fáradtság nálam is fennáll, szédülés sokszor, nátha és köhögés elmúlik, majd visszajön, csont és izomfájdalmak, erős fejfájások amik 1-2 napig elmúlnak, majd kezdődnek újra, stb. Elkeserítő érzés. Hajhullásom is igen erős volt, arra szedtem szelénium tablettát, két hónap múlva leállt, mást nem szedtem. Kivizsgálásokon még nem voltam, de annyi helyre kellene elmenni, hogy állandóan csak oda járnék, várom a jobb napokat. :-)

2022. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Sajnálom, úgy látszik többen jártunk így, mint gondoltam. Jobbulást kívánok!

Én most kezdtem a kivizsgálásokat, mindenhová elmennék már, csak adjanak rá valamit!

Eddig a h.o. azt mondta, türelem. Nálam elfogyott, már nagyon elegem van, hogy semmi gyógyszer nincs erre az egészre!

2022. okt. 10. 15:13
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, másfél év az már igencsak sok idő, remélem kiderül, hogy mi okozza nálad is ezeket és kapsz rá hatásos gyógyszereket. Majd írd meg mi lett a végeredményt, hátha löketet ad nekünk is. :-) Jobbulást!
2022. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Rendben! A háziorvos azt mondta, neurológiai problémákat okozott a vírus, és sok idő, míg gyógyul. HA gyógyul. Én ezt nagyon nehezen tudom már tolerálni, hogy nincs semmilyen kezelés, vagy akármi ennyi idő után.

Sok- sok vizsgálat vár rám, de majd megírom, ha találnak valamit. Remélem nem felejtem el, az agyi köd azért tud produkálni vicces dolgokat!

2022. okt. 10. 17:08
 5/27 anonim ***** válasza:
Köszi.
2022. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontosan ugyanezeket tapasztalom, szintén tavaly áprilisban kaptam el, majdnem 5 hétig folyamatosan 38 fok felett volt a lázam, mire nagy nehezen kihevertem.


Azóta úgy érzem, nem tudok normális életet élni, mert alig pár óra szellemi munkától is a padlón vagyok, annyira elfáradok, mintha a maratont futottam volna le. Semmihez sincs kedvem, örökké csak feküdnék és aludnék, egy sima megfázás 2-3 hét alatt is alig-alig múlik el.


Ezen kívül – ami talán a leginkább frusztrál – a megszokott szaglásom mind a mai napig alig tért vissza. Azért fogalmazok úgy, hogy "megszokott" szaglás, mert nálam a betegség alatt nem elment, hanem leginkább módosult ez az érzékelés: minden fehérje- és szénhidráttartalmú dolgot undorítóan büdösnek, egyenesen romlottnak éreztem. Még manapság is gyakran tapasztalok hasonlót, igaz, már ritkábban. Hol jobban, hol kevésbé jön elő. Néhány hete például egy pékség mellett mentünk el, valami éppen frissen sülhetett ki, mert már méterekről éreztem, hogy hányni fogok a szagtól, míg anyukám azt kérdezte csillogó szemekkel, érzem-e ezt az isteni kenyérillatot. Hát, nagyon nem... :(


Nagyon el vagyok keseredve, hogy másfél év alatt sem javultak a post covid-tüneteim.

2022. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Azóta valakinek valamilyen javulás? Nekem novemberben lesz egy éve, hogy covidos lettem. Először elment teljesen a szaglásom, után visszajött, de torz szaglásom lett. Semminek nem érzem a rendes ízét, szagát. Egyes dolgokat nem tusok megenni (foghagyma, hagyma, zöldségek, felvágottak, csoki, kávé). Undorító az ízük. Nem tusom mikor fog helyrejönni. 😞 Tényleg így nem lehet teljes életet élni.
2022. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanabben a cipőben járok.


Ez már így marad szerintem.


Én úgy érzem mintha öregedtem volna 10 évet az elmúlt 1 évben.


Egyébként az öregedést is felgyorsítja egyes tanulmányok alapján.

2022. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornő, hogy fog regenerálódni. Csak idő. Meg a tréning segíthet.
2022. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, kedves sorstársak! :(

Nekem egy kórházban dolgozó ismerősöm mondta, hogy 10 évet öregít a vírus. A 66 éves anyukám fittebb, mint én. Pedig előtte sportoltam, egészségesen éltem, semmi bajom nem volt.

Ti milyen vizsgálaton voltatok eddig?

Találtak nálatok valamit?

Kell tartósan gyógyszert szednetek?

Volt valami, ami javított valamin nálatok?

Én most járok sorba mindent, majd megírom, ha találtak valamit.

2022. okt. 15. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!