Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sok esélyem van, hogy elkaptam...

Sok esélyem van, hogy elkaptam a covidot?

Figyelt kérdés

Tudom, ez nagyon lutri és 50-50%, nyilvan nem lehet egy egzakt számot mondani. Inkább a saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy aki elkapta/ismerőse kapta el, ők milyen szoros és milyen hosszas kontaktban voltak (persze ha feltételezhető a fertőzés forrása).


Csütörtökön egy barátnőmmel mentünk edzeni, végig közösen edzettünk, egymás melletti gépeken, beszélgettünk is közben(ez kb 1,5 óra volt), illetve öltözőben is kb 15-15 percig közvetlenül egymás mellett oltoztunk. Az edzés után kb 1 órát wellnesseltünk, amiből 40 percet egy kicsi 2 személyes infraszaunaban töltöttünk (elég szűkös zárt tér). Aztán utána még 20 percet ultunk egy pihenő helyen.


Őszinten eléggé tartok most a covidtól. Normál esetben nem félnék, de most van 2 tényező is, ami miatt marhára nem akarnék megbetegedni. 1. Enyhe asztmam volt eddig is, viszont 1 hónapja volt egy erős megfazasom (arcureggyulladas), és azóta az asztmam katasztrófa, minden napos. Ma voltam tüdőgondozóban, ma kezdtuk meg a kezelést, de elvileg 1 hét, mire elkezd hatni a gyógyszer. Ilyen rossz tüdőállapotban azért nem akarnék covidos lenni. 2. Szakdolgozat hajrában vagyok, sajnos picit elúsztam így a vegere, mert mellette 40 órában is dolgozom, és nem szeretném, ha betegség miatt kicsúsznék a határidőből.


Oltás: bő 1 éve kaptam 1 adag Janssent, ismétlő oltasom nincs. Korábban covidos nem voltam, tavaly decemberben a covidos anyukamtol sem kaptam el, tavasszal pedig a barátom volt covidos, vele csokoloztunk is, meg együtt aludtunk, pedig már tünetei is voltak (másnap derült ki h covid). Szoval korábbi tapasztalatok alapján nem vagyok erre fogékony, viszont azért sosem lehet tudni...



2022. okt. 15. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
0
2022. okt. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Az egy éve kapott Janssen nem véd meg az omikron és újabb verzióktól. Mindenképpen kellene legalább egy emlékeztető oltás, lehetőleg Pfizer vagy Moderna.

Ha a barátnőd nem covidos, akkor nem valoszinű, hogy tőle elkaptad, mert nem volt mit elkapj. De bárki mástól ugyanúgy elkaphatod, akivel pl egy étteremben ettél, vagy zárt térben tartózkodtál valakivel, aki covidos volt (pl. buszon, vonaton, tanuláskor, sőt, akár az orvosi várószobában is)


Csak szólok, hogy a hepatitisznek van egy változata, ami pl. az ajtókilincsen órákon át képes fertőzőképesen életbenmaradni (vagy a buszon a fogantyúkon stb). Szóval nem a covid az egyetlen, amibe bele lehet halni egy legyengült immunrendszerrel.

2022. okt. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Barátnőm sajnos másnap írt, hogy rosszul lett és pozitív a tesztje. Vagyis túlzás, hogy rosszul van, köhög picit, de egyébként írta h az edzés utáni izomlaztol jobban szenved, mint a covidtol :D
2022. okt. 15. 10:40
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Az esély mindig megvan rá, de máshonnan is össze tudod szedni. Oltást kiemelni felesleges, mert nem véd sem a megfertőződés ellen, sem bármi más ellen a covid esetében. Főleg az 1 éve beadatott.


Pár napig figyeld magad, általában 3-4 nap után már kezdődnek a tünetek, addig lappang legtöbb esetben. C-D vitamin emelt adagban, pihenés. Rosszullét esetén kórház.

2022. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmi bajom. :)
2022. okt. 17. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Megmondtam! 1. Voltam.
2022. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma sincs bajom
2022. okt. 18. 18:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanígy vagyok. Együtt dolgoztam egy kollégával, aki másnap igazolt covidos lett. Lehet elkapta, de nekem is ez a negyedik napom, eddig még nincs semmi.
2022. okt. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem lassan már 1 hét is eltelt, mióta találkoztam a barátnőmmel. Semmi tünetem nincs. Nem teszteltem, de szerintem nem kaptam el.
2022. okt. 19. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy hét eltelt azt írod, akkor nyugi nem kaptad el. Amúgy ez az új variáns csak 1-3.napig lappang, hamarabb okoz tüneteket mint a régebbi virus.
2022. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!