Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy megfázás...

Miért van az, hogy megfázás esetén az egyik embernek iszonyat mennyiségű orrváladék jön ki, szemeiből is erős a könnyezés, míg egy másik embernek csak egy picit folyik az orra? Van ennek a különbözőségnek tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

2022. okt. 18. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy "tudományos" magyarázat van-e rá, annyi bizonyos, hogy vannak u.n. alkati típusok, pl. a pasztózus (lágyabb szövetekkel), szikár (kevés zsírszövettel, alacsonyabb víztartalommal. És vannak, akiknél a nyálkahártyák bőségesen termelnek váladékot.
2022. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel!


Ha náthás vagyok, az azt jelenti, hogy gyógyszer nélkül folyamatosan folyik az orrom, de tényleg folyamatosan távozik váladék, természetesen gyakran dugul be teljesen és gyakran könnyezek is. A NeoCitran ezen segít kicsit.

Míg sokan mások közlik, hogy náthásak, erre csak egy pici orrhangot hallassz és 2 óránként egyszer kifújják az orrukat.


Mondjuk nekem a hideg kapcsán is ugyanez a kérdésem.

Nekem séta vagy futás közben folyamatosan folyik az orrom kb 5 fok alatti hidegben. Másokat nem látok orrot fújni.

2022. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!