Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt vettem észre a környezetem...

Azt vettem észre a környezetemben, hogy a COVID erősödik az év elejihez képest. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én év elején kaptam el a környezetemben nagyon sokkal együtt. Maximum hőemelkedésünk volt, sokaknak az se, max 1 hét, nátha jellegű. A munkahelyemen a csapat minden tagja dolgozott otthonról, amíg beteg volt.


Aki mostanában kapja el, jellemzően magas láza van, képtelen dolgozni, nagyon elhúzódik neki, eléggé rosszul van, több a poszt-COVID és sok a szívizomgyulladásos.


Ugyanilyesmit tárgyalt ki egy fórumtopik közössége is a napokban.


Én arra tudok gondolni, hogy év elején még frissebbek voltak az oltásaink, ha teljesen nem is védtek meg, de enyhíthették a lefolyást. Az 1 éves oltások meg már esetleg nem enyhítik.


2022. okt. 26. 00:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Én inkább azt mondanám, hogy mutálódott a vírus és rengeteg alvariánsa van már a covidnak különböző génösszetétellel. Ha elkapsz egy fertőzést akkor a T-memória sejtek elraktározzák a covid genetikai információit így ezáltal a következő fertőzés enyhébb tüneteket okoz. Viszont ha a covidnak egy másik alvariánsa támad meg amiben más a génösszetétel akkor hiába raktározta el az immunrendszered az információkat az előző variánsról, semmit nem fog érni, a szervezeted számára teljesen ismeretlen lesz. Így ebből következik, hogy hevesebb lesz a lefolyása is a betegségnek.


Persze az is igaz valamilyen szinten amit te mondasz, hogy a védőoltás már elvesztette erejét, illetve ez nem olyan fertőzés amit ha elkapsz akkor örökké immunis leszel rá, így a passzív és aktív immunizálás is meggyengül idővel.

2022. okt. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az, hogy keresztimmunitás nem feltétlen van, még nem magyarázza, hogy erősebb a lefolyása a mostaninak a 3/4 évvel ezelőttinél.


Az a baj, így mindenképp oltatni kell, pedig a Pfizer után 1 hétig minden alkalommal majdnem elájultam laza sportoláskor és pár hétig fájt a hátam a lapockám között. Nem annyira van kedvem ehhez még egyszer...

2022. okt. 26. 09:01
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

#2 Nincs szükség ám az oltásra mindig.


Szerintem hagyd az immunrendszered hadd végezze a dolgát. Az immunrendszered erősítsd mozgással, kiegyensúlyozott táplálkozással és pihenéssel.

Most amúgy is szezonja van minden nyavaja fertőző betegségnek és ez még csak rosszabb lesz, ahogy megyünk bele a novemberben.

2022. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A környezetemben aki tesztel, az mind pozitív.


Én úgy tudom, életmóddal nem lehet befolyásolni a lefolyását, elkapási valószínűségét.

2022. okt. 26. 09:52
 5/23 A kérdező kommentje:
Nade ti is úgy tapasztaljátok, hogy felerősödött?
2022. okt. 26. 10:03
 6/23 anonim ***** válasza:
A településemen több lett a covidos utóbbi 1 hónap során, erről hallottam és egy rokon meg egy szomszéd is pozitív volt.
2022. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%
Csupán a hiszti erősödik megint aminek a hatására megint be leszünk zárva a télen meg megint jön majd a terror. Ti hipochonder pöcschfejek amúgy mikor lesztek már végre megnyugodva? Nektek már csak a golyó adna nyugalmat.
2022. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Nyárhoz képest picit megugrott az esetek száma de a lefolyás tekintetében én nem látok változást. 1-3 nap láz, torokfájás, kimerültség/fáradtság, izomfájdalmak, szaglás-ízlelés elvesztése ideiglenesen. Ennyi.


Oltás eddig sem kellett ellene, főleg olyan nem, ami bizonyítottan sz*rt sem ér a covid ellen.


Ami viszont segít ha nincsenek súlyos tüneteid (ellenben kórház, ha súlyos): sok-sok pihenés, emelt dózisú C-D vitamin, torokfertőtlenítő szerek (Strepsils, Tantum Verde...stb).

Rendszeres szellőztetés, illetve ha járóképes vagy akkor érdemes egy picit kimenni udvarra/parkba, tenni 1-2 kört a friss levegőn.


Tudom, mert oltás nélkül átestem rajta, nem volt nagy cucc, nekem még a torkom sem fájt. Párom 3 pfizerrel rosszabbul élte meg, sőt az első pfizer beadatás óta vannak más gondjai is, sajnos, ami tuti emiatt a sz*r "oltás" miatt van.

2022. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Most kaptuk el, hőemelkedés, fáradtság, nekem étvágytalanság-torokfájás, barátomnak meg szédülés-fejfájás és köhögés voltak a tüneteink.
2022. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát ez az, február környékén senkinek se volt szédülés, fejfájás, étvágytalanság, köhögés is alig. Fáradtság se, legalábbis én még éberebb is voltam, mint átlagban.
2022. okt. 28. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!