Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a vitamin adagolás rendben...

Ez a vitamin adagolás rendben van?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok és az alábbi vitaminokat szedem. Félek hogy túllépem a napi adagot vagy kiüti egymást két tabletta.

C-vitamin: 1116 mg

D-vitamin: 3000 NE

E-vitamin: 400 mg

Cink: 40 mg

Szelén: 100 qg

Kollagén: 1200 mg

Vas: 15 mg

B1-vitamin: 1,6 mg

B2-vitamin: 5,2 mg

B3-vitamin: 40 mg

B6-vitamin: 0,8 mg

B12-vitamin: 1,2 qg


Ezeket szedem ebben a napi mennyiségben. Helyes így?


2023. jan. 6. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia én sokallom ezt így egyben

Nekem is ez baszta el a gyomrom egy idő után a túlzott vitamin

Persze ha nem vagy beteg akkor szedheted

De én sem voltam jó ez nem ok arra hogy szedtem de nekem tonkre tette egy idő után most hagytam el mindent

Csak a magneb6 szedem,napi egyet.

De erről is le akarok állni

Próbálj meg inkább sok gyumolcsot zöldséget enni

Minőségi ételeket

És hidd el Nem fog kelleni ez a sok vitamin :)

2023. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A D vitamin zsírban oldódó vitamin hosszútávon nem ajánlott szedni.
2023. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nekem a vasra a vashiány miatt van szükségem, C és D vitamint azért szedem mert nagyon gyenge az immunrendszerem, Cinket Szelént és E vitamint az orvos írta fel. A kollagént pedig a hajam rendbehozatala miatt szedem. Csak felmerült a kérdés hogy ezek így rendben vannak e egymással. Evés után szedem őket és legtöbbjét már 3 hónapja szedem. Emellett figyelek az étkezésemre is de sajnos a tapasztalatok azt mutatják nem elég az amit étkezéssel beviszek.
2023. jan. 6. 14:37
 4/11 anonim ***** válasza:
A vasat próbáld meg a c vitaminnal együtt szedni a tobbiek között hagyj 2 órát mert nem szivodik fel rendesen :) így már érthető!
2023. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szokott fájni a gyomrod?
2023. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A gyomrom nem szokott fájni. Étkezés után szedem tehát akkor a három főétkezés utánra osztom szét őket. Reggeli után a kollagén, D és E-vitamin, ebéd után a cink és a szelén, vacsora után pedig a vas C-vitaminnal meg a kollagén második tabletta. Ez így rendben lehet? Ennél jobban nem tudom szétszedni.
2023. jan. 6. 15:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam hogy a D és au E-vitamin zsírban oldódik. Akkor azokat ajánlott lenne külön bevenni?
2023. jan. 6. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez így sok és egészségtelen. Ráadásul 20 évesen. O_o

Egyik tabletta sem uti a másikat, mivel a zomuk vitamin.

Ha nincs indikació (azonkívül,amit az orvos felírt), akkor minek szedsz ennyi vitamint? Napi 3000 NE d-vitamin? Orvosi kontroll és vérvizsgálat nélkül??? Nem félsz, hogy leáll ettől a vesed?

Egy normális embernek változatos étrend mellett felesleges ennyi szrt szednie, a fele lehet nem is hasznosul.

Neked inkább valamilyrn kardiora kéne rafekudni, hogy legyen immunrendszered, és nem laboratóriumi körülmények között mint egy kondi,hanem kint a szabadban.

2023. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Enis egyet ertek az utolsoval.

Sok a D vitamin. Rengeteg..

2023. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha elhagyom a D-vitamint rendben van?
2023. jan. 6. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!