Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyha idegentest kerül a...

Hogyha idegentest kerül a tüdőbe az begyulladhat e életveszélyesen?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy valakinek a tüdejében fenyőfa nőtt, sőt borsószem is kicsírázott

2023. jan. 28. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegentest kerül az alsó légutakba, akkor első körben a fulladásveszély a legnagyobb probléma. Ha apróbb tárgyról van szó, ami beékelődik egy kisebb hörgőbe, akkor igen, idővel gyulladás is kialakulhat (egy nem szellőző tüdőrészlet hajlamos a gyulladásra - ez az oka pl. annak is, hogy tüdőrákosoknál sok esetben a visszatérő, mindig ugyanazon a helyen jelentkező tüdőgyulladás lehet a betegség első észrevehető jele).
2023. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Belélegeztem egy szőrszálat, betokozódott és tüdővérzés lett a vége. Életveszélyes állapotban kerültem kórházba. Amiket olvastál szerintem kamu. De nagy bajba is kerülhet az ember miatta, össze is omolhat a tüdő.
2023. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3


Én elhiszem, hogy ez veled megtörtént, de kb 3 milliárd, ha nem több ember tart állatot. Azért ez egy elhanyagolgató kockázat a szőrrel. :D

2023. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

4


Nem feltétlen a szőrre értettem. Szerintem hogyha egy kis szőrszál miatt ilyen történhet, ne történhetne meg más idegen testtel is ha eljut odáig, anélkül hogy az illető megfulladna?

2023. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a legtöbbször kiköhögi az ember azt a pici szőrszálat, nagyon ritka amikor lekerül a tüdőbe...
2023. febr. 7. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
hogyan csíráuna vagy nőne ki bármi??? napfény tudtommal nem jut be a tüdőbe.
2023. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!