Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan, hogy félre diagnosz...

Van olyan, hogy félre diagnosztizálás miatt örökre kidobnak a véradó rendszerből?

Figyelt kérdés

Szóval még sulis voltam és 2 éven át, mikor ott tartották a véradást mentem magamtól, alig vártam!!! A 2.-nál elfelejtettem, hogy a be kell írni volt e 1 v fél éven belül piercing/tetoválás. Nyár elején atlövettem 2 helyen a fulemet, ez pedig decemberben volt. Uram bocsánat meg elfelejtettem beikszelni. Ugye itt azt mondjak, ha 1 hónapon belül kapsz papírt baj van. Kaptam. Be mentünk a kórházba, ahol a vénszipirtyó osztályvezetőfőorvos asszony megalázó módon beszélt velem, h igen, el vagyok tiltva. X évvel később Azt mondta egy már nem praktizáló háziorvos, hogy max 3 hónapra tilthatnak el. Tavaly előtt megpróbáltam újra, vörösen villogott a nevem a rendszerben, és küldték újra a szipirtyóhoz, aki közölte, hogy Hepatitis C-vél fertőzött vagyok és örökre ki vagyok zárva a rendszerből. Azonnal kertem beutalót és meg csináltattam ezt a specko ellenőrzést,(mert az évesen, amit csinálok ezt nem nézik) negatív lett. Idén már terhes vagyok, újra meg kellett csinálni, ismét negatív.

Arra akarok kilyukadni, hogy szívesen adnék vért, másokkal ellentétben, akiktől lehet simán se vettek vért életükbe, nem hogy így… szóval van rá valami lehetőség, hogy változtassak rajta?

Előre is köszönöm a segítséget!



2023. febr. 24. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog lehet (legalább): az egyik, hogy amikor kiderült, hogy nem jelölted be a fülbelövést, ezt beírták a rendszerbe amikor kiderült és megbízhatatlannak tartanak. Másrészt lehet, hogy a véradó kitje mindig reaktívnak jelez. Ez ugyan nem jelent pozitivitást, de mindig meg kell csinálniuk a megerősítő vizsgálatokat, mire kiderül, hogy negatív vagy. A többször álpozitív véradókat is kizárják a rendszerből. Leginkább ezt tartom valószínűnek.

Terhesen és szoptatás alatt úgysem adhatsz vért.

Ezzel a problémával ráérsz még később, évek múlva foglalkozni, akkor lehet próbálkozni még egyszer. Ha elutasítanak, kérj magyarázatot.

2023. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
82%
Rokonnál hasonló volt, Hepa-B fertőzött, ezt állapították meg egy véradáson, rögtön küldtek is neki mindenféle tájékoztatót, már szinte temették. Aztán kiderült, hogy csak hibáztak és mégsem fertőzött, de innentől kezdve többet sosem adhat vért, őt is eltiltották, pedig elismert hiba volt. Akinél egyszer felmerül ilyesmi, az többet nem adhat.
2023. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

Tudomásul kell venni, hogy egy ilyen tárgyilagosságra törekvő rendszerben is figyelembe kell venni olyan emberi tényezőt, mint a megbízhatatlanság. Ha a vérkészítményt megkapó betegnél bármilyen egészségi probléma merül fel utólagosan, ami a vérkészítmény megfelelőségét kérdőjelezi meg, akkor iszonyúan bonyolult és rendkívül munkaigényes az ok visszakeresése. Amennyiben a Vérellátó nem tudja egyértelműen igazolni saját vétlenségét, az orvosi műhiba perben hatalmas kártérítést kell kifizetni.

Milyen jelzőket használnál, ha az osztályvezetőfőorvos nem "vénszipirtyó" lenne, hanem egy telt keblű, irigylésre méltó kinézetű fiatal szőke, mosolygó bombázó ?

2023. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a probléma, hogy ki az osztályvezető, nem nézem, hogy nő vagy férfi fiatalabb vagy idősebb nálam. Ott van, emberekkel kell dolgoznia. Akkor elvárható lenne egy minimális tisztelet a beteg felé, mert én mindig megadtam neki, de vissza ez nem jött. Akivel beszeltem legyen ott dolgozó/beteg utálja. Szóval nem hiszem, hogy szimplán nem vagyok neki szimpatikus, az emberekkel van baja. Ha megkeseredett és nem tudja/akarja ezt csinalni, ahol LÉTSZÜKSÉGLET AZ EMBERREL VALÓ KOMMUNIKÁCIÓ akkor menjen nyugdíjba. De nem hiszem, hogy egy megijesztett tinédzseren/fiatal felnőtt nővel így kell viselkedni, már az arcán látszik a viszolygás, ahogy rád néz. A kora miatt tettem a szipirtyó elè a vént, ha fiatal lenne csak simán hívnám így, ha pedig férfi lenne érzéketlen seggnek hívnám.

De nem gondolom, hogy ez lett volna a kérdésem és a hozza fűződő megjegyzés lényege.

Köszönöm a válaszokat és természetesen nem terhesen szándékozom vért adni, ráér utána, csak tudni akartam létezik-e módosítás vagy engedjem el örökre.

2023. febr. 24. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!