Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD diagnosztizálása?

ADHD diagnosztizálása?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy ADHD-s vagyok. A tünetek szinte teljesen megegyeznek, de nyilván ezt én nem tudom eldönteni, ezért akarok szakemberhez fordulni.


Kihez kéne fordulni ezzel?

Háziorvoshoz, vagy mást keressek fel?

Fogalmam sincs, ha esetleg valaki tudja, akkor nagyon megköszönném, ha elmondanátok, hogy ez akkor hogy is van.



2022. dec. 10. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Most TikTokon nagy trend ez az ADHD. De milyen tüneteid vannak pontosan? Honnan gondolod egyáltalán ezt az ADHD dolgot?
2022. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nos azzonal menjél orvoshoz mert ez egy nagyon súlyos probléma, hogy az első dolgot amit for you-ban látsz azt elhiszed.
2022. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Pszichiáter tud diagnosztizálni.
2022. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1

Nincs TikTokom, nem is tudtam hogy ez most ilyen nagy divat..

Egyébként ami nekem feltűnt azelőtt is, hogy hallottam arról, hogy ezek akár ADHD-hez is kapcsolhatóak, az az, hogy nem tudok egy dologra koncentrálni, mindig elkalandozok.

Vagy ennek az ellentéte is előfordul, amikor 5 percre akarom elütni valamivel az időt, és csak azt látom, hogy eltelt 2 óra.

Vagy ott van az is, hogy akármennyire akarok jól gazdálkodni az időmmel, nem megy, illetve rendet sem tudom tartani magam körül...

Mindig mindent elfelejtek, mert valami eltereli a figyelmem...

Főleg ezek, de lehet ha jobban elgondolkodok rajta, más is eszembe jut, nem tudom.

2022. dec. 10. 11:14
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
1-es vagyok. Van 2 ADHD-val küzdő ismerősöm, de nem igazán hiszem, hogy neked az lenne.
2022. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a választ <3

2022. dec. 10. 12:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt egy teszt: [link]
2022. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy az ADHD-ra nem nagyon van effektív kezelés. Ha diagnosztizálnak, akkor jobb esetben felírnak valamilyen stimulánst (ami vagy segít vagy nem), vagy életmód változást és pszichológust javasolnak.
2022. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahol a teszt van, ott van tréning is, amit már sokan elvégeztek.
2022. dec. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7

Nagyon köszönöm ^^


#8

Értem, csak azért... Jobban érzem magam, ha tudom, hogy mi van.

De köszönöm, hogy szóltál.


#9

Köszönöm ^^

2022. dec. 11. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!