Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bal hónalj alatti nyirokcsomók...

Bal hónalj alatti nyirokcsomók, szerintetek nagy a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja fedeztem fel a bal honaljam alatt egy-ket minimálisan kitapintható mozgó (nyirok)csomót(?) - tegnapi nap fájt a balkarom és ott, automatikusan megtapintottam, jobban be is duzzadtak, immáron mégegy. Nem nagy tapintásra, tehát nincs még egy meggymag mérete sem, + könnyítő információ, hogy nagyon sovány vagyok, mondhatni kórosan pár mentális probléma miatt. Nemrégiben ( pár hónapja ) sajnos a párommal rühesek lettünk, azonnyomban kezeltük - ennek már azt hiszem két hónapja ( plusz mínusz pár nap max hét. ) Viszont olvastam, hogy a nyirokdaganat viszketéssel jár, nálam fennmaradt továbbra is a kezelés óta egy láb viszketés, aminek az orvos nem adott nagy hangot. Sajnos generalizált szorongásom van, ezért brutál mértékben elkapott a félelem, annak ellenére, hogy hétfőn megyek az orvoshoz! Pár információ még, hogy összetettebb legyen, hetekkel ezelőtt foggyulladás ( arcdagadassal ) de elmúlt. Izzadás, láz jelenleg nincs, viszont faradekonyabb és gyengébb vagyok, amit az időre fogok, mert elég sok ember panaszkodik hetek óta erre. Kihagyhatatlan a mai világban, de covid vakcina: nincs. + Mára nem fáj a nyirokcsomó, de nem vagy talán picit ment lejjebb, egeszpontosan 3 tapintható ki, és a lagyekom combon mentén egy-egy ugyanott, de az szerintem nem gáz. A honaljam alatti csomók rugalmasak, jól mozgatható, nem kőkemény és viszonylag ( szerintem nem nagy ) - ne haragudjatok, ha túlzásba viszem a félelmem, de van elég problémám a mentális allapotommal egy ideje, amit pszichológussal kezelünk, de úgy tűnik az én esetemben kötelező lesz a gyógyszeres eljárás. Köszönöm, ha elolvastad és érdemleges őszinte választ kapok! Igen Google a barátom, sok helyen néztem is, de jobban szeretem a személyes tapasztalatokat, míg nem jutok el az orvosig.

#szorongás #nyirokcsomó #Hónalj alatti
2023. márc. 31. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, neten inkább ne olvasgass. A nyirokcsomò 1 cm felett számít megnagyobbodottnak. Volt foggyulladásod, okozhatja az simán. Ne gondolj egyből a legrosszabbra, bár tudom, hogy könnyű ezt mondani.
2023. ápr. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha, nagyon kimerült vagyok elő szokott fordulni.
2023. ápr. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!