Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg nem kell másik antibio...

Tényleg nem kell másik antibiotikum? (Torokgyulladás, nátha volt, hőemelkedés nélkül.)

Figyelt kérdés

8. napja vagyok benne a betegségben.

Épphogy torokfájással kezdődött, a 4. napig napról-napra romlott, aztán javult, most stagnál.

A 3. napon kaptam 3 napos antibiotikum-kúrát.


Az a baj, hogy az enyhe nátha még mindig fennáll enyhe orrhanggal, valamint a váladék nem teljesen áttetsző, hanem sárgás. Ilyet legutóbb 15 éve tapasztaltam magamnál, akkor lett következménye... Nem akarom még egyszer.


Már egyszer visszamentem az orvoshoz, mert a torokfájás nem múlt a gyógyszer elfogyásának ellenére.

Nem írt újabb antibiotikumot, pedig ő igen gyakran ír, ha kell, új adagot is.


A váladék zöme nem ürül magától, sós, Salvus-os orrspray kell. De nálam ez mindig így van, csak máskor áttetsző a váladék.



El fog múlni, vagy holnap menjek vissza harmadszor is az orvoshoz?



Amúgy otthon pihenek, hobbisportolóként bosszantó a napi csak 2.000 lépés, home office van, de igyekszem 10-12 órákat aludni, ágyban tölteni.

Hőemelkedés nem volt, sőt, 60 körüli a pulzusom esténként (is). Jó, azért konkrétan a hőmérővel is mértem, becs szó, de 36.5, 36.4 körül volt.


2023. ápr. 25. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a 3 napos Antibiotikum-kúra meg teszi a hatását, de nem egyből jön a javulás, de aztán eredményes. Saját tapasztalat. A váladékot sok folyadék bevitellel(tea mézzel) és Flumocil slejmoldóval tudod meggyógyitani. Mielöbbi jóbbúlást kivánok!
2023. ápr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Közben jobb lett, köszönöm, de csak mostanra!

A torkomban meg afta lehetett, ezért fájt ilyen sokáig.


A teát csak magában szeretem! 😊

2023. ápr. 27. 07:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint torokgyulladásom is volt, nyilván, de nem 8 napig. 😊
2023. ápr. 27. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!