Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez covid vagy post covid?

Ez covid vagy post covid?

Figyelt kérdés
Ha szerdán lettem náthás és tegnapra csökkent a szaglásom, akkor szerdán már covidos lehettem és post covid miatt ment el a szaglásom vagy most lettem tegnap covidos? A nátha tegnapra majdnem meggyógyult, azt hittem már 100% rendben leszek. Jelenleg a szaglás csökkenésén kívül orrszárazságom van, más semmi. Hőemelkedésem sincs meg semmi. Szerdán, csütörtökön volt, 37.2 (alap hőm 36.3 szokott lenni)

2023. máj. 30. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Te még mindig ezen pörögsz?

A covid nem 1 napos🤦🏽‍♀️ Van lappangási ideje is és szerdán is covidos voltál, meg utána is. A covid alatti tünet pedig NEM post covid.

Én tavaly nyáron voltam. Amikor bedugult az orrom, észrevettem, hogy alig érzek szagokat. Konstatáltam, hogy igen, mivel be van dugulva az orrom, majd ha elmúlik, visszajön a szaglásom (Pedig addig sose ment el orrdugulásnál se.) Láss csodát, pont így történt! Azért mert van egy-két ember, akinek tovább tartott, nem kötelező bebeszélni magadnak. Elmúlik és visszajön a szaglásod. Egy csomó embernek minden náthánál elmegy és mégse ugranak a Dunába. Nem a lábadat vágták le, csak átmenetileg gyengébben érzel szagokat. (Megjegyzem, ez néha még jól is jön 😂)

2023. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A post covid meglepő módon a covid után fejlődik ki, de nekem még a covidod se múlt el.

Definíció szerint 3 hónappal a fertőzés után és legalább 2 hónapig tartanak.

[link]

2023. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!