Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a külömbség az izomcsomó...

Mi a külömbség az izomcsomó es a nyirokcsomó között? Melyiket nem lehet látni ultrahang vizsgálattal?

Figyelt kérdés

5 éve van a fejboccentő izom alsó része alatt egy tapinthato de nem látható gomboc a jobb nyakszélemen.


Amikor megérintem arrébb mozgatható.

Nem tudok ettőla jobb oldalomon aludni mert nyomásra fáj és most napokig fájt mikor görnyedten ültem huzamosabb ideig.

A füllorr gégész azt mondta megfázasból visszamaradt nyirokcsomo duzzanat és az ultrahang.sem muatot semmit.

De ha nem kezeltetem úgy néz ki örökre megmarad...


Hova menjek,hogy normalisan kivizsgálják, megis mi ez mert nem tudoni végülis ez mi..


Illetve amikor fáj akkor most hideg vagy meleg borogatás a jó?

Kronikus mert 5 eve megvan ugyanakkor ha odafigyelek csak akutnak mondható a nyomás es afeszült allapotban kialakult fájdalom es a ket esetben ket különböző borogatas tipus a jó.


Segítsen akinek hasonlója volt/van.



2023. júl. 6. 15:01
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez inkább szerintem valamilyen idegi csomó, de persze lehet nyirokcsomó vagy izomcsomó is, ami nyom valami ideget néha. Inkább valami izomlazítóval kenném be, arra hogy reagál, azt kellene megnézni, jégzselé, esetleg gyógymasszázs is szóba jöhet, ultrahangon nem látszik minden.
2023. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ijesztő egyebként,hogy a mostani fájdalom kialakuláskor amikor beszívoma levegőt a fájdalom is belenyilal abba apontba.

Igaz először az oldalam is fájt az elmúlt

Ez melyik csomo tipusra jellemező?

2023. júl. 6. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem izomcsomóra gyanakodnék, már csak azért se, mert azt nem lehet odébb nyomogatni. A duzzadt nyirokcsomó tapintásra; kissé göcsörtös, nem egyenletes felületű göbszerű képlet. Én ebből kisebb méretű lipómára (jóindulatú zsírcsomó, mérete változó lehet és mélységben elhelyezkedése is) gondolnék, ami lehet hogy a nyaki izomfonatodat (5 idegfonat lép onnan ki, és szerepük van a nyak, a hátizmok és még a rekeszizom beidegzésében) vagy a hónalj területi izomfonatodat IS nyomhatja (ez meg a karokat, a mellkast, törzset idegzi be). Ezért gyanakszom hogy emiatt nem tudsz a jobbodon aludni, mert ilyenkor lehet nyomja valamelyik fonatot és hatással lesz az adott idegre, ami ellátja az oldaladat. Mivel mozgékony képlet a csomód, ezért van hogy csak néha jelentkezik ez az érzés.
2023. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úristen a limfóma kb olyan minta rák daganat nem?

Fe mivel nincs nagyon más tünetem ezért nem kell rohanu orvoshoz vagy ez idővel rosszindulatuvá is válhat?

2023. júl. 6. 16:24
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Végül is akármi lehet. A limfóma igen, daganatos megbetegedés, de ez most hogy jött ide neked?
2023. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
NEM LIMFÓMA! Lipóma! Írtam, hogy jóindulatú. Ritkán daganatosodnak el, sok embernek van ilyenje, van akinek semmi gondot nem okoz, másnak meg ideget nyom. A lipóma felett lehet elsiklik a doki ultrahangon, lehet túl kicsi, vagy olyan mélyen van, hogy más izom/akármi miatt nem látszott pontosan.
2023. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A limfóma a latin lymp- szóból ered, ami nyirkot jelent, tehát limfóma= nyirokcsmókban előforduló daganat.


A lipóma is a latin eredetű lipo- szóból ered, ami zsírt jelent.


Nyugi, jó hogy már egyből nem leukémiát beszélsz be magadnak.

Előző voltam.

2023. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel a füllorgegész legyintett ra es ultrahangon sem lattak semmit, érdemes lenne hermatológushoz forduni vagy azt csak indokolt esetben lehet?
2023. júl. 6. 17:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Hematológus? Az minek kéne? Nem leukémiád van, és nem említetted, hogy véralvadási problémáid lennének, és vérszegény sem biztos hogy vagy, de ha igen, ezeknek ehhez semmi köze. Kardiológushoz, urológushoz, nőgyógyászhoz, endokrinológushoz, proktológushoz nem szeretnél elmenni?


Figyelj ide, leírtuk mi lehet, menj el megvizsgáltatni akár MRI-n a nyakadat vagy egy másik dokinál ultrahanggal.

2023. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, MRI kellene.
2023. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!