Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig kell adagolni a Vermoxo...

Meddig kell adagolni a Vermoxot cérnagiliszta ellen?

Figyelt kérdés

A kisfiam 20 hónapos, valószínűleg a bölcsiben összeszedte a cérnagilisztát. Az orvos nem volt túlságosan képben a gyógyszert illetően, először fel sem akarta írni a Vermoxot, mert csak 2 éves kortól ajánlott. Végül napi 1× fél tablettát írt fel, 3 napig. Ma reggel vette be az utolsó adagot és most az esti kakinál kijött 4-5 kis fehér giliszta, amik mozogtak, majd kb egy perc múlva elpusztultak. Kicsit aggódom, hogy nem sikerült minden kis dögöt kiírtani. Előzőleg nem a székletben, hanem a végbelénél láttam csak őket. Most, hogy ezek kijöttek, vajon azt jelenti, hogy vége? Vagy adjak még neki holnap gyógyszert?

Máshol úgy olvastam az adagolást, hogy reggel és este egy fél tabletta..



2023. szept. 23. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Én semmiképpen nem térnék el az adagolással attól amit orvos mondott. Esetleg olvasd el még a tájékoztatót is.

Az hogy most jöttek ki a cérnák az utolsó gyógyszerbevétel után az nem jelenti azt hogy nem hatott a gyógyszer. Sőt, mivel 3 napig szedte, szépen ki fog ürülni a cérna, és nem is szaporodnak tovább. Valószínű azért is jöttek ki a széklettel mert menekülőre fogták a dögök a gyógyszerméreg ellen.

Pár nap ürülés és nem lesz benne egy sem.

2023. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyogyszerhez adott tájékoztaton mi van?
2023. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Az én lányom kb évente gilisztás. Egyszer bevesz egy Vermoxot és 2 hét múlva még egyszer. Az már a lárvákat is kiírtja. Az ügyeletes orvos is és a gyerekorvosis így írta elő az adagolást.
2023. szept. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ebben bízom, hogy most jön ki az utolsó döglődő adag.


A tájékoztatóban annyi áll, hogy az orvos írja elő az adagolást.

2023. szept. 24. 01:04
 5/5 anonim ***** válasza:
3# ez nem rossz, nekem is írtak fel már így, igaz gombaölőt, de hasznos ha később még egy adag odacsap ezeknek a parazitáknak.
2023. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!