Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hova küldjem már az élettársam...

Hova küldjem már az élettársamat orvoshoz?

Figyelt kérdés
Az élettársam hónapok óta köhög kisebb-nagyobb megszakitásokkal.Erös dohányos ,napi egy dobozzal elszivott.Most leszokófélben van,napi 2-3t most is szív.Egyelőre nem tudja letenni.Már havonta megfázik,és mindegyik után visszamarad egy nagyon erőltető köhögés.Van némi lerakódás,de nem szakad fel.Körzeti orvos lěgcsőgyulladast állapitott meg mindegyiknél.Irt ki köhögesgyógyszereket,amik eddig egyik sem hatott.1-2 szer antibiotikumot is,utána lett jobb.Most két napja ěs előtte az ügyeleten volt,csak köhögěsbogyót irtak,ami megint nem használ.antibiotikumot nem akarnak már irni.1,5 hónapja az ügyeleten irtak utoljára.Ma volt tüdő röntgenen.Ott minden rendben van.Adtak beutalót neki füll,orr gégészetre 26.ára.Addig nem fogja bírni a köhögěst ejjel föleg majd kijön a bele,Mit csináljak vele ejjel,hova küldjem már,ahol věgre lekezelik rendesen?Mert minden ějjel rěmálom,nem alszunk a köhögése miatt.

2023. okt. 11. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez csak a végleges leszokással múlik el. Ahhoz pedig kevés leszel. 2-3 szál. És egész nap együtt vagytok?

Igyon nagyon sok folyadékot.

2023. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan köhögésbogyót is adtak, amit éjjel vegyen be az alváshoz, vagy csak köptetőket?

Nekem a Libexin nagyon bevált, hogy aludni tudjak, 4 hete nem tudok kijönni a valószínűleg covidból (teszt negatív, de a fiatal, akitől elkaptam 40 fokos lázzal jött be órára, az én immunrendszerem meg azóta is teljesen leállt). Bár én nem vagyok orvos, és nem dohányzom. De úgy köhögni egész éjjel hogy kijön a bele, az az érzés megvolt. Este egy szem Libexin és Tussirex - ezzel éltem túl az éjszakákat.

2023. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Irtak már azt is,már semmi nem hat,csak az antibiotikum.Azt már nem akarnak kiirni.
2023. okt. 11. 16:20
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
49%

"semmi nem hat,csak az antibiotikum.Azt már nem akarnak kiírni."

Nagyon helyesen. Az antibiotikum úgy hazavágja a bélflórát, mint annak a rendje. Már az egy kúra is istenkísértés, hát még megismételni.

2023. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tüdőgondozó.
2023. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!