Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A retard C vitamin valóban jobb?

A retard C vitamin valóban jobb?

Figyelt kérdés
Megfáztam/influenzás/covidos is vagyok talán. Orvos kiírt. Kapok egy antibiotikumot és azt mondta napi 2000 D vitamint és 3 gr C vitamint szedjek. Ma a patikában azt mondta a patikus, hogy most akciós a retard vitamin. Azt vegyek. Az sokáig hat, nyújtottan. Míg a sima úgy egy óra alatt kiűrűl. Valóban ennyivel jobb a retrd? Beszedek reggel 1 ebéd 1 vacsi 1 és folyamtosan el vagyok látva aktív vitaminnal?
2023. okt. 26. 14:17
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
4 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
A C-vitamin kiürül a vizelettel, ezért jobb naponta több alkalommal szedni. Ezt próbálják meg a retard C-vitaminnal helyettesíteni, ami lassabban bomlik le, ezért nem ürül ki egyszerre. Viszont Covid, de más vírusos meg betegedés esetén is, kevés a napi 2000NE D vitamin! Ilyenkor 9.000-10.000NE egység kéne!
2023. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!