Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Cellulitis terjedhet nemi...

Cellulitis terjedhet nemi úton is?

Figyelt kérdés
Üdv! Műtét utáni hegben cellulitis bőr betegség alakult ki nálam. Ezután többször voltam együtt párommal, és tegnap reggel jelezte hogy égető érzés neki a pisilés és kicsit belázasodott illetve fáj az alhasa. Ha érintkezett velem akkor ez a bakteriális fertőzés terjedhet nemi úton is, vagy csak seb, illetve műtét útján alakulhat ki, és nem fertőző betegség?

febr. 2. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
A cellulitis nem fertőző betegség, csupán "bőrhiba".
febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es, nem a narancsbőrre gondol a kérdező, hanem a bakteriális fertőzésre, aminek cellulitis a neve.


Hivatalosan nem szabadna, hogy simán érintésre terjedjen, de azt olvasom online, hogy van rá precedens nemileg.

febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma is tanultam valamit.:)
febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
#1: Te szerintem a narancsbőrre gondolsz, ami a cellulit, ez meg cellulitis, ami az orbánc súlyosabb fajtája, ez egy izomig terjedő, baktérium okozta fertőzés. Nem terjed nemi úton, inkább akkor terjedhet, ha a sebes bőrre kerül és azon keresztül mélyebb szövetekbe jut.
febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, már utána néztem.
febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha ez ismerten terjed, és az operáló orvos nem hívta fel rá a figyelmet, az disznóság.
febr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!