Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az emberek miért köhögnek és...

Az emberek miért köhögnek és tüsszögnek a tenyerükbe?

Figyelt kérdés

2024-ben még mindig itt tartunk, hogy emberek a kezükbe és a tenyerükbe tüsszentenek, köhögnek és utána fogdosnak meg mindent a boltban, tömegközlekedési eszközön, konditeremben stb?


Ennyire nem fogják fel, hogy hogyan hova kéne köhögni/tüsszögni?


ápr. 19. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hova kéne?
ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk én azért, mert ritka rohejesnek tartom a könyökbe való köhögést, tüsszögést. Mindig van nálam zsebkendő, azt használom ehhez, nem fogdosok semmit össze.
ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es. Pl a könyöködbe.



2 es. Röhejes vagy nem röhejes, azzal legalább nem fogdosol össze semmit.


Számomra meg az a röhejes, hogy beleköhög a kondiba a tenyerébe, aztán megfogja az összes rudat. Vagy a boltban a pekarukat, a kocsit, a termékeket.

ápr. 19. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Tehát az zavar, hogy osszefogdos valamit köhögés után, mert azt látod. Lehet hogy 5 perccel előtte épp kakkantani volt és épp csak lefrocskolte a kezéről a cuccot, a szakadt papír után. Vagy lecsapott egy szúnyogot. Vagy a cipője talparol szedett le valamit.
ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Akkora baromságot, mint, amit a neten írnak, hogy mi a köhögés és a tüsszentés etikettje...


"tüsszentés: csukott szájjal, zsebkendőbe, az orrot és a szájat eltakarva.

köhögés: az eljárás ugyanaz, mint a tüsszentésnél."

[link]


Még a zsebkendőt megértem, de hogy lehet tüsszenteni, vagy köhögni csukott szájjal? Komolyan, éljen a magyarság...ekkora hülyeséget, aki kitalálta és terjeszti...szörnyű...


Egyébként a kérdező szerintem hipochonder, iszonyatosan fél és semmi élete. Különben ilyen pitiáner dolgokkal nem foglalkozna.


Ennél a kérdésnél is nagyot alkotott ugyanebben a témában, 46. komment https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1263..


Komolyan, te miért ezen a témán rugózol már 4 napja? Miből ered ez a fajta félelmed, hogy ki hogyan köhög és tüsszent?

ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első életévekben tanítják a gyerekeknek köhögéskor, hogy: tedd a szád elé a kezed! - és megragadt
ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Sőt felháborító módon beteg tüsszögős-köhögős emberek is ki szokták lélegezni a szén-dioxidot, amiben kipotyáz egy csomó baci vagy vírus.
ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4-es,ez teljesen más dolog.


5-ös, azt a kommentet nem én írtam, de örülök neki, hogy vannak még hasonlóan gondolkodó emberek. Sőt múltkor egyik étteremben egy fiatal lányt láttam a könyökébe tüsszögni és egyáltalán nem volt röhejes.


Egyébként ez teljesen olyan, mintha beleköpne valaki a tenyerébe. Nem normális dolog.


6os,igen és régen zsebkendőbe. De az elmaradt már.


7es. Az teljesen más, de az átkozott köhögést vagy tüsszögést lehetne kulturáltan is végezni. Csak egy kis ész kéne hozzá.

ápr. 19. 21:02
 9/13 anonim ***** válasza:
ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es. Mivel látom a privát üzenet szöveget a kérdés kiírásnál, így gyanítom, hogy ez sem én voltam.
ápr. 19. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!