Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak? Egész tegnap...

Mit csináljak? Egész tegnap lázas voltam a gyógyszerek ellenére is (amoxicillin-B 1000, algopyrin).

Figyelt kérdés
Mára kiütések jöttek ki rajtam. Gondolom a gyógyszerektől, úgyhogy estére már nem veszek be semmit. Egyébként a rulid valamely összetevőjére valószínűleg allergiás vagyok, mert amikor azt szedtem, akkor is pöttyös voltam. Már nem is a torkom fáj, hanem a torok fölötti rész/szájpadlás.Ez ellen a fájdalom ellen mit lehet tenni?
2010. nov. 9. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Első gondolat: Menj orvoshoz!


Az Amoxicillin-B-t gondolom ő írta fel, de ha elolvasod a tájékoztatóját:

[link]

akkor látod, hogy a tüneteidet egyértelműen az antibiotikum okozta.

De gondolom, hogy azt szedted, volt egy alapbetegséged is, amit azért jó lenne kikezelni, hogy most a félig beszedett antibiotikummal ne fejlődjenek ki új, gyógyszer rezisztens fajok benned.

Mindenképp orvost javaslok neked!


A lázad csökkentésére pedig állott vizes borogatást homlokra, csuklóra, bokára vagy hideg vízes fürdőt a láz magasságától függően.

Inni pedig normál fekete teát sok facsart citromlével mert mindkettő nagyon jó természetes antibiotikum.

Jobbulást neked!

2010. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Voltam orvosnál, azt mondta, hogy semmit nem szedhetek, csak az allergiámra felírt gyógyszert. Azóta már jól vagyok, a vírusos torokgyulladásomat házipraktikákkal (fokhagyma, lilahagyma, méz, citrom, pirítós, rengeteg zöldség, gyümölcs és pihenés) kezelgettem.

Azért remlem nem lesz baj, hogy a másik antibiotikumot nem kaptam...

Még egyszer köszi!

2010. nov. 15. 19:03
 3/4 anonim válasza:

Bezzeg a régi magyar csodatévő gyógyszerekröl már mindenki elfeledkezett ... láz ellen kb 22fokos zuhanyba állva a vizet fokozatosan hidegre váltod, kb 17 fokra, és állsz benne pár percig, majd hidegvizes törölközővel körbetekered a tested (szar, tudom, de velem mindig ezt csinálták) és 1 egyszerű lázcsillapítóval csodákra képes.

Torokfájás ellen mi más, mint tea, mézet csurgatsz bele, és míg forró megiszod, elkortyolgatod. meg persze a fokhagymát mondják még ilyen téren, az még jó a nátha ellen is...

Torokfájásra még a sálat, meg valami köptetőt ajánlanék

Ezek persze csak a megfázás és tüneteire a hagyományos és legolcsóbb receptek. De nekem mindig segítettek

2010. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
de látom már lényegtelen :)
2010. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!