Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek érdemes bemennem...

Szerintetek érdemes bemennem a sürgősségire, ha "csak" lázam van? Semmi más tünetem nincs.

Figyelt kérdés
Tegnap este kezdett rossz közérzetem lenni, meg rázott a hideg. Megmértem a lázamat és éppen csak 37.9 volt. Aztán lefeküdtem, de egész éjjel nem tudtam aludni annyira rázott a hideg. Ma reggel ismét megmértem és már 38.7 volt. Szerintetek mit tegyek? Gyógyszert még nem vettem be.
2010. nov. 14. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
De a láz sok mindenre utalhat. Ha nincs halaszthatatlan dolgod, akkor szerintem menj be.
2010. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Sürgősségiről elhajtanak mert nem vagy traumás eset s életveszélyben sem vagy. A központi ügyeletre menj, hívd fel a területileg illetékes kórházat,ahová tartozol, s kérdezd meg,hol az ügyelet ma,de ilyenkor a kórházakban szokott lenni.
2010. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Elöször is vegyél be egy gyógyszert,ha nem viszi le a gyógyszer akkor menj orvoshoz,mert a majdnem 39 fokos láz az magas.(Ahogy olvasom vizesborogatás,hűtőfürdő egy probát megér)A láz amugy a szervezet védekező reakcioja a betegségek ellen,szóval nem feltétlen rossz ha van,de azért figyelj h probáld meg csökkenteni s ha nem megy akkor orvos.
2010. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
nekem ugyan ez van pénteken kezdödöt és most jöttem az ügyeletröl kaptam lázcsillapitó injekciot(fenekembe) egyébként pár sorral lejebb erröl irtam nézd meg szerintem menj be max te is kapsz szurit
2010. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Lázzal ha más tüneted nincs feküdni kellés lázat csillapítani.
2010. nov. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A vizesborogatás az már megvolt. Éjjel azzal próbálkoztam, hátha használ, de nem volt semmi eredménye. Ma reggel a hűtőfürdőt is megpróbáltam úgyszintén eredménytelenül. :(

Ma még megpróbálom folytatni a borogatást meg beveszek valami lázcsillapítót hátha csak lesz eredménye. Aztán ha nem, akkor holnap elmegyek a háziorvoshoz. Nem szivesen hiányoznék az egyetemi előadásokról:(

2010. nov. 14. 12:12
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát,elég bután csináltad. Mikor 37,9 volt,be kellett volna venned egy tablettát és nem felengedni a lazad éjszakára. Ráadásul nem tanácsos, legalábbis nem tesz jót az alvás lázasan. Megterheli a szívet. Szóval vegyél be lázcsillapítót 4-5óránként,de elalvás előtt mindenképp és igyál sok folyadékot,h kimossa a bacikat a szervezetedből.
2010. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a sürgősségin nem nagyon foglalkoznának a "csak lázzal"...feküdj sokat és aludj, ez a legfontosabb, aztán menj el a háziorvoshoz, ő majd felír valami gyógyszert! Jobbulást!
2010. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Egy félórával ezelőtt vettem be egy lázcsilapítót. Remélem meglesz a hatása. Mégegyszer köszi

2010. nov. 14. 12:52
 10/20 anonim ***** válasza:
MAjd azért ird meg hogy jobban vagy-e.Remélem használt a lázcsillapitó.
2010. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!