Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek érdemes bemennem...

Szerintetek érdemes bemennem a sürgősségire, ha "csak" lázam van? Semmi más tünetem nincs.

Figyelt kérdés
Tegnap este kezdett rossz közérzetem lenni, meg rázott a hideg. Megmértem a lázamat és éppen csak 37.9 volt. Aztán lefeküdtem, de egész éjjel nem tudtam aludni annyira rázott a hideg. Ma reggel ismét megmértem és már 38.7 volt. Szerintetek mit tegyek? Gyógyszert még nem vettem be.
2010. nov. 14. 11:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Na igen ahhoz,hogy bevegyünk egy lázcsillapítót min érettségi de inkább diploma kell.
2010. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó h ennyire "kedves" vagy...

Utolsó előtti neked pedig tényleg köszi az érdeklődésedet. Hát azt hiszem, hogy holnap csak doki lesz a dologból, vagy még ma este ügyelet, mert a lázam sehogy se akar csillapodni. Már bevettem azóta mégegy lázscsillapítót de semmi hatása. Nagyjából állandósult a 38.6. Még a vizes borogatás se segít. És ez nem túl jó azt hiszem:(

2010. nov. 14. 21:32
 13/20 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy megkérdem de milyen vizes borogatást csinálsz? Hova teszed? Egyébként meg a 38,5 nem magas láz ezzel nem rohannék az ügyletre inkább ágyba bújnék és aludnék. Milyen lázcsillapítód van? Mit szedsz?
2010. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Rubophent találtam itthon. Azt szedtem. A hideg vizes borogatást a csuklómra és a homlokomra tettem.

Valami nem oké? Szólj nyugodtan.

2010. nov. 14. 22:42
 15/20 anonim ***** válasza:
Rubophen nagyon sok ismerősömnél és nálam is teljesen hatástalan. Inkább algopyrint próbálj. Előadás meg... ugyan már. Még a gyakszi egy dolog, de majd elkéred valakitől a jegyzetet. Lázzal? körberöhögnek ügyeleten, anyámat is szidva látták el, pedig elég rendesen ömlött a kezéből a vér, de közölték, hogy van jobb dolguk is.
2010. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam h csak kiröhögnének az ügyeleten. Csak miután több hozzászóló is támogatta az ügyet már kezdtem én is komolyan gondolni rá. Köszi szépen az algopyrines tanácsot. Az most nincs itthon, de majd beszerzek holnap.
2010. nov. 14. 23:16
 17/20 anonim ***** válasza:
Na jolvan annak örülök h irtál az viszont nem valami jó hogy még nem ment le.Problj meg tényleg még egy lázcsillapitót és ha nem használ holnap legkésöbb orvos,mond h nem megy le a lázad semmivel.
2010. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megint írtál. Azóta már sokmindenen átmentem.:)

Elmentem tegnap a dokimhoz, kaptam egy lázcsillapító injekciót és azt mondta, hogy ha csak nem hat estig akkor irány az ügyelet. Hát az az injekció semmit se hatott szinte:(

Aztán tegnap este ügyelet lett a vége. És nem zavartak el:)

Kaptam még1 injekciót aztán megfigyelésen kellett maradnom. És mivel csak nem akart lemenni a lázam, még1 injekciót belém szúrtak vénásan:(...és akkor fél óra elteltével végre sikerült levigyék a lázam 37.2-re. De semmi más bajt nem találtak.

Úgyhogy ma még visszamegyek a dokihoz, de mostmár jobban vagyok. Egy kis hőemelkedés az megmaradt, de az már nem vészes és remélem néhány nap pihenés után elmúlik.

Mégegyszer köszi a jótanácsokat

2010. nov. 16. 09:11
 19/20 anonim ***** válasza:

A hideg vizes borogatást a csuklómra és a homlokomra tettem.


ezzel a módszerrel csak növeled a lázat. Mert a perifériát hűtöd amit egyébként is tesz a szervezet. S ivel higednek érzi emeli al ázat.

Tanulj meg rendesen hűttő fürdőzni:37-38 fokos vizbe ülj be éws hütsd 36 fokig míg benne ülsz fokozatosan. A Priznicet pedig vagyis a borogatást a derkedra ,törzsedre kewll tenni.

Írass fel a dokival Algopírint,ohgy nidg legyne otthon.

2010. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

11:13 vok.


Na jólvan a lényeg h minden ok már.Sokan gondolták hu egy kis láz..mi az,meg ugyis ha beveszel gyógyszert elmúlik,azért örülök h elmentél dokihoz.Ha tartósan nem tudtad levinni akkor jobb volt a szuri hidd el.Azért majd figyelj h visszaálljon normlisra a testhőd.Szép napot.Szia!

2010. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!