Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet ez a hólyag a számon?

Mi lehet ez a hólyag a számon?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta legalább évente jön valami a számra, ami olyan mint a herpesz. Azt tanultam bőrgyógyászat órán, hogy kizárólag csak annak lehet herpesz vírusa, aki kiskorában megkapta a bárányhimlőt. Én nem kaptam meg, tehát nem lehet herpeszem. Kis hólyagcsákból áll, amik elkezdenek gennyedzeni és nőni. 5-6 nap alatt elmúlik, de idegesít hogy nem tudok vele mit kezdeni, és mindíg visszajön.
2010. dec. 28. 11:35
1 2
 1/11 anonim válasza:

szia

Én nemvoltam bárányhimlős és mégis előszokott jönni a herpesz a számon.Ha nemtudod miis az a hólyag a szádon inkább menny orvoshozz és ő tud segíteni.De ha olyankor mész dokihozz mikor kiburjánzik a szádon esetleg még gyogyszeresen visszais tudják folytani és nemjelentkezik minden évben.

2010. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem, elmentem vele a bőrgyogyóba, írtak rá egy kenőcsöt, amit a patikában kikevertek, attól elmúlt. Nem tudom mi volt, mert csodás egészségügyünkre oly jellemző módon ezt nem osztották meg velem, illetve mikor rákérdeztem, latinul válaszoltak -.-
2010. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze a herpesz vírusnak a bárányhimlőhöz. Általában gyerekkorunk óta ott él a szervezetünkben a herpesz, de van, aki felnőtt korban kapja el. Úgyhogy a tünetek alapján neked herpeszed van. Ha nem hiszed, menj majd el vérvételre és nézesd meg külön Herpes vírusra. Ha nem is friss a fertőzés, hanem régi, akkor is kimutatja.
2010. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Doktornő mondta, hogy köze van a bárányhimlőhöz! Ha gyeremek koromban nem volt, akkor egyszerűen NEM LEHET herpes.
2010. dec. 28. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is herpeszed lehet. Nekem nagyon sűrűn volt, az orvos tavaly márciusban felírt egy Isoprinosine nevű immunerősítő gyógyszert, több, mint másfél évig nem volt. Most jött ki karácsonyra :S
2010. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csinaltass vervetelt, meg fogsz lepodni az eredmenyen. A doktornot meg nem ertem, miert mondhatta, mert nem igaz, ez teny, nem vitatkoznek.
2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát a herpesz és a bárányhimlő tényleg nem függ össze, én 16 évesen kaptam el a bárányhimlőt, de előtte többször volt herpeszem (azzal kezeltek és el is múlt), valamint azóta is, változatlan formában többször kijött már.
2010. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon buta az orvosod orvos létére! :O Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A herpesz egy vírus, és fertőző. Ha voltál bárányhimlős, ha nem, kapsz egy csókot egy herpeszestől, és kapsz vele vírust is. Párom is herpeszes, pedig soha nem volt semmilyen himlője.
2010. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem az orvosom, hanem egy bőrgyógyász tanár egy műkörmös iskolában. Mindenesetre utánna jártam. Herpes Simplex-em lehet akkor is ha nem voltam bárányhimlős. De herpes osterem csak akkor lehet ha volt. És voltam másik bőrgyógyásznál. és egyébként igen: herpesz :D
2011. jan. 11. 16:39
 10/11 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Igen, de a Herpes Zoster az övsömör okozója. Ami a szádon van, az Herpes Simplex (na meg az lehet a láb között is). Egyiket se szeretném. :)
2011. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!