Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki sokszor fázik,...

Ha valaki sokszor fázik, annak mi lesz a következménye? Az immunrendszert gyengíti?

Figyelt kérdés
Hogy sokszor fázik, azt úgy értem, hogy pl. nem öltözik fel rendesen - nem arra, hogy fázós és "mindig fázik".
2010. dec. 28. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ízületeket tudja tönkretenni. Aki sokat van hideg helyen meg nem öltözik fel rendesen hajlamosabbá válhat idegbecsípődésekre, gyakran ropoghatnak az ízületei.


A hidegben a nyálkahártyák szárazabbakká válhatnak, meg kevesebb vér kering bennük, ezért esetleg könnyebben lehet elkapni fertőzéseket.

2010. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok az élő példa, hogy megerősítí az immunrendszer a hideg, már nem is emlékszem rá, hogy mikor voltam utoljára beteg vagy torokgyulladásos, pedig most is naponta órákig vagyok kint a hidegben.
2010. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm szépen!

Második, gyakrabban voltál beteg, amikor nem volták kint annyit a hidegben? Vagy honnan veszed, hogy hideg erősítette meg az immunrendszeredet?

2010. dec. 28. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előtte mindig volt torokgyulladásom és volt egy hosszabb (1 hét) betegeskedő időszakom is, és onnan veszem, hogy a külső körülmények edzették meg az immunrendszerem, hogy nem szedek semmilyen vitamin készítményt és ugyanolyan egészségtelen az étrendem.
2010. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2010. dec. 29. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van idegbecsípődésem néha a hidegben, de az immunrendszert tényleg edzheti. Egy megfázás max. 2 nap mióta többet vagyok a téli hidegben.
2016. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!