Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Köptető vagy köhögéscsillapító?

Köptető vagy köhögéscsillapító?

Figyelt kérdés

A férjem hetek óta köhög, sokszor úgy hogy majdnem hánynia kell....nem hallanám, hogy hurutosan köhögne, de attól lehet hogy a váladék miatt fullad?


Mit vegyek neki köptetőt vagy köhögéscsillapítót?


2011. jan. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Benzint hogy el tudjon menni az orvoshoz vele :)


Egyébként szerintem ha nincs lerakódása akkor sima köhögéscsillapító is jó. Száraz köhögésre.

2011. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
benzin van, de dokihoz nem megy.....férfiak..... :S
2011. jan. 21. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább köhögéscsillapító, ha nem hurutos.

Ami ennyire ingerlő, száraz köhögés szokott lenni.


Ha hetek óta, akkor lehet, hogy elhúzódó fertőzés, amire antibiotikum kell, azt csak orvos írja fel.

Egyébként akár tüdőgyulladás is kialakulhat így láz nélkül.


Ne kényeskedjen, teperjen el orvoshoz, mert neked nem csak ma van szükséged rá, de tíz év múlva is.

Nem harcolhatja le így a testét, nem szabad.


(Idén halt meg apám 55 évesen, a bonc. jegyzőkönyv alapján két szívrohamot lábon hordott ki, nem is tudtunk róla, az utolsó vitte el, több tüdőgyulladása volt, és még ezer más baja. A munkahelyén esett össze. Nem éri meg.)

2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hetek óta ilyen görcsösen köhög, akkor ott gyulladás van, amivel el kellett volna menni orvoshoz. Antibiotikum kell rá. Erre még köhögéscsillapítót rászedni baromság.

Akkor már a köptető inkább, de leginkább a megfelelő gyógyszer. Akár tetszik neki, akár nem.

2011. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tudom, tudom hogy el kellene mennie orvoshoz.....szoktunk is vitázni emiatt....


20.38->én is szoktam ezt mondani neki, hisz vannak "súlyosabb tünetei" is amivel dokihoz kellene menjen.....de úgy gondolom a köhögésén legalább segítsek doki nélkül.....

2011. jan. 21. 21:17
 6/6 anonim válasza:
54%
Nem igazán értek hozzá de egy sima köhögésre nem szoktak antibiotikumot adni, tüneti kezelést szoktak alkalmazni. A lányomnak is volt elhúzódó száraz köhögése és annak vöröshagyma héját megmostam leforráztam és a abból készítettem teát.Nekem bevált, egy próbát megér!!
2011. jan. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!