Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Alacsony limfocita - mit jelent?

Tilka kérdése:

Alacsony limfocita - mit jelent?

Figyelt kérdés

Mostanában több vérvételen voltam így feltűnt, hogy mindig alacsony a limfocita százalék. Vagy határ alatt vagy határon. Elővettem régebbi vérvételes eredményeimet - már sokkal régebben is így volt!

Autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok - ennek lehet köze hozzá? Egyébként mit jelent ez? A neten nagyon keveset találtam róla.


2011. jan. 22. 11:30
 1/2 anonim válasza:
Két fajta limfocita van a T és a B. Az egyik a sejthez kötött védekezést, a máik pedig az ellenanyaghoz kötött védekezést biztosítja. Nagy valószínűséggel van kapcsolat az autóimmun és az alacsony limfcita szint között, mivel autóimmun esetén az ember "saját magát támadja meg", alacsony limfocita szintnél ennek az esélye minimálisra csökkenthető. Szervátültetéskor is mesterségesen csökkentik a limfociták szintjét, megakadályozva a beültetett szerv kilökődést(Graft versus host betegség)
2011. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, csak most vettem észre, régóta nem voltam ezen az oldalon
2011. aug. 5. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!