Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A torkomban sokszor találok...

A torkomban sokszor találok büdös darabokat mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sokszor szedek ki a torkom oldaláról ilyen büdös kis fehér színű darabokat.

Azt mondták régen hogy az a tüszös mandulagyulladás!

de nem hiszem el akkor nekem mindig az van?!!

Mikor kiszedem kézzel ,vagy fülpálcikával akkor egy pár napig nincs ,de aztán megint visszajön!!

Mi lehet ez?

Niki


2009. febr. 3. 21:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Az attól van, hogy a gyulladás, vagyis a genny kis lyukakat vájt bele a mandulába, és itt, ebben a kis lyukakban megakad az étel, ami egy idő után romlásnak indul. Ez is fertőzi a mandulát. Ettől lehet például a száj is rossz szagú. Olyan ez, mintha a fogad között maradna az étel. Sajnos annyi tudsz tenni, hogy időnként kipiszkálod azokat a kajamaradékokat a manduládből, de óvatosan, mert ha megsérted, akkor ismét begyullad a mandulád azért, mert beleviszed a seben keresztül a fertőzést. Vagy esetleg gondolkozz el, hogy talán ki kellene vetetned a manduládat az orvosokkal. Ez is lehet egy megoldás.
2009. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek tökéletesen igaza van, gyakorlatilag lepedék, csak nagyobb darabban.
2009. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ,

Az első válaszadó kicsit drasztikus ur isten miért kéne kivetetnem??

Nem fáj meg semmi ,csak néha idegesít hogy ott vannak!!

de azért köszike!!

2009. febr. 3. 22:53
 4/25 anonim válasza:
81%
Nekem is ugyanez volt 4 éve, és azonnal neki akartak esni, hogy kivegyék. Persze nem engedtem. Kb fél évig szedtem Lymphomiosot cseppeket (homeopátiás nyiroktisztító és immun-erősítő)és teljesen elmúltak a cuccok a torkomból, azóta sem jött elő.
2009. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg lepedék, nekem is van. Ezért nem kell kiszedetni a mandulát!
2009. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó válaszadó!!

Én is igy gondolom ,miért kéne kiszedetni ,aztán megnézhetném magamat állandóan beteg lennék!!

Igy meg hála istennek 6 éve volt kezdödő tüdőgyulladásom ,meg telente megfázás!!

És ennyi

Influenzás se voltam soha!

LEKOPOGOM!!!

26 éves vok!üdv és mindenkinek köszike a válaszát

2009. febr. 4. 20:32
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, abban igazatok van, hogy a mandula megvéd sok fertőző betegségtől, de tudni kell, hogy ha a mandula állandó gyulladában van, akkor az veszélyesebb, mintha nem lenne mandula! Ugyanis az állandó (vagy nagyon sokszor) mandulagyulladás okozhat szívizomgyulladást, ami különféle szívbetegségeket okozhat, és ízületi gyulladást is, ami kihat az ízületekre, és örökös fájdalmak kísérhetik az ember életét. Én csak azért ajánlottam a mandula kivételeét, mert minél fiatalabb korban veszik ki az állandóan gyulladt mandulát, annál eredményesebben küzdhető le az ebből kialalkuló betegségek. És az a kis fehér darabok a torokban arra engedtek következtetni, hogy a heges (állandóan gyulladt) mandulában lerakódott ételdarabok azok. Ezek szerint van másféle betegség is, mint amit leírtam, és most úgy tűnik, én is tanultam valamit! :)
2009. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg állandóan beteg a mandula,gyulladt gennyes stb..akkor ki vele mert valóban sok betegséget okozója.De ha csak ilyenről van szó amit a kérdező írt akkor azért NE!Egyébként 2 érdekesség:1:Alányom 6 éves koráig állandóan beteg volt a torkával mandulával,mindent elkapott amit csak lehetett.Akkor kivették mert így látták jobbnak.Most 16 éves és azóta 1-szer sem volt beteg!Nem biztos hogy ezért de azóta miért nem beteg?(persze ne is legyen)2.Kolléganőmék 10 hosszú évig próbálkoztak és nem lett terhes.Valami oknál fogva kivették a manduláját és a másik hónapban terhes lett.Nem érdekes dolog ez?Erre sem momdom hogy attól de milyen véletlenek nem?Ez csak úgy eszembe jutott a manduláról azért írtam le,bocsi ha untattalak volna vele :)
2009. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, egyáltalán nem untattál vele!

Hasznos volt nagyon is!! Üdv

2009. febr. 8. 00:40
 10/25 anonim válasza:
84%
Nekem is hasonló tüneteim vannak,időnként a jobb mandulámon fehér valami jelenik meg, és ha észreveszem leveszem, nekem is eléggé kellemetlen szagú, de semmi panaszom, sem láz, sem köhögés, sem semmi náthára jellemző. Elmentem vele orvoshoz, és azt mondta tüszős mandulagyulladás, de érdekesnek találta, hogy semmi más panaszom nincsen. Adott rá antibiotikumot, de mivel én rettentően gyógyszerellenes vagyok nem szedtem be, homeopátiával fogok próbálkozni, engem is aggasztott, hogy mi lehet, de mivel nincs semmi panaszom, így nem annyira érdekel. Szia
2009. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!