Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A torkomban sokszor találok...

A torkomban sokszor találok büdös darabokat mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sokszor szedek ki a torkom oldaláról ilyen büdös kis fehér színű darabokat.

Azt mondták régen hogy az a tüszös mandulagyulladás!

de nem hiszem el akkor nekem mindig az van?!!

Mikor kiszedem kézzel ,vagy fülpálcikával akkor egy pár napig nincs ,de aztán megint visszajön!!

Mi lehet ez?

Niki


2009. febr. 3. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26%
Az elsővel nem értek egyet abban hogy nem tehetünk mást mint kiszedegetjük..igenis tehetünk mert mindenre van megoldás és a kis lyukacsakák begyógyulnának ha nem lenne benne az ételmaradék.Valahogy próbáld meg hogy nem eszel pl.: 3 napig csak iszol és lehetséges hogy begyógyul. Édesanyámnak is volt gyerekkorában ilyen de ahogy felnőtt összenőttek a lyukak.Nekem is van és nagyon idegesító tud lenni.Mikor kipiszkálom már majdnem rókázok a látványtól és ugye az ingertől. Van megoldás az a lényeg...
2010. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
Tényleg nem kötekedésből mondom, de rohadtul nem ételmaradékról van szó, és onnan tudom, mivel jóformán születésem óta(16 éve) folyton ilyenek jönnek le a mandulámról, évente 1-2-3-szor van mandulagyulladásom, már tüszős is volt vagy 4-szer, ugyanakkor az orvosok még mindig nem döntötték el, kivegyék-e a mandulámat..:) A lényeg az, hogy amikor fehér 'valamik' jönnek le a manduláról, de fájdalom nincs(de akár lehet is), azt úgy hívják, hogy krónikus(idült) mandulagyulladás, ami kb. azt jelenti, hogy bármikor begyulladhat egyik napról a másikra a mandulád, előzetes tünetek nélkül, hirtelen hőemelkedésed lehet, fáradékony vagy, gyengének érzed magad.. és a mandulád góc-szerepet tölt be, és valószínűleg többet árt, mint használ. A tüszős mandulagyulladás egyébként teljesen más, az nagyon fájdalmas, és az EGÉSZ manduládon gennyes foltok vannak, amik nem jönnek le. Remélem segítettem.:)
2011. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:

Velem is ugyanez a helyzet. Én kb havonta kéthavonta tüsszentek egyet és akkor érzem, hogy kijött. Semmit tünet - néha nem is látszik. Gyufafej nagyságú fehér, büdös a tordod oldalán (a mandulák környékén) Egyértelműen ételmaradék. Ez van. Ne piszkáld - majd magától kijön - vagy ha valami szilárd keményet eszel pl pirítós, akkor el is tűnhet benned.


Persze akinek fáj, az menjen orvoshoz, mert az tüszős mandulagyullasdás, de a többiek ne tartsanak ettől ártalmatlan. A mandula nem szép sima, hanem ennek-annak rücskös.

2011. máj. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

Egy doki válasza itt:


[link]

2011. máj. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Sziasztok ! nekem is ugyan ez a problémám.

Az lenne a kérdésem hogy ezt a párom csókolózás közben érezheti,akkor is ha ezek a kis darabok nem jönnek akkor elő ?

És mivel tudnám kezelni ? nem szeretném a mandulámat kiszedetni

2012. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Szia ! Nekem is szokott lenni , gözöm nincs miaz.
2012. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Sziasztok kisfiamnak kiszedtem ma ezt a hatalmas fehér büdös izét a torkából fülpiszkálóval kb. 3-4 szer akkora volt mint egy gyufa fej! Engem konkrétan az érdekel hogy amelyikőtöknek ilyen fehér lepedékes panasza van/volt az köhögött e ettől szárazan vagyis lehet hogy ettől köhögött a kisfiam pár napja szegény néha már úgy h majdnem csak hányt???
2012. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
Én nem köhögtem tőlle ,csak irritálta a torkom
2013. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
én sem hánytam csak ahogy nyelek érzem azt a büdös ízt a számban és érzem h ott van
2013. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is köhögtem tőle azért mert teljesen teli volt att egész mandulám ilyen darabokkal. Egyik este köhögtem és egy kis darab jött ki belőle akkor néztem bele a torkomba hogy mit köhöghettem fel. A látvány sokkolt. Kilógott a mandulámból az ételdarab annyira teli volt az egész. De csak aznap este vettem észre ezek szerint ha így teli volt jó régóta lehet mandulagyulladásom semmi jele nem volt hogy baja lenne. Mindig kiszedem és nincs már benne annyi kisebb lett a mandulám de most helyette egy hatalmas lyuk van benne és még mindig van benne kaja ami nagyon mélyen van nem bírom kiszedni de már annyiszor piszkáltam hogy fáj. Nem tudom már mitévő legyek sokat idegeskedek meg sírok emiatt. Kiszedetni meg nem merem a mandulám.
2014. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!