Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet kiküszöbölni...

Hogyan lehet kiküszöbölni hogy a már meglévő torokfájás után ne jöjjön ki rajtam a megfázás többi tünete?

Figyelt kérdés

Mindig ez a forgatókönyv: először elkezd fájni a torkom, aztán bedugul az orrom, elkezdek köhögni meg folyik az orrom.

Ma elkezdtem tantum verdét szopogatni de egyelőre nem nagyon érzem a hatását.


2011. jan. 30. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem sikerül, csak ha kapok rá antibiotikumot. A régi dokim mindig azonnal felírta, másnap már nem fájt a torkom, 3 nap múlva el is felejtettem, hogy beteg voltam. Költözés miatt dokit váltottam, a mostani nem ír semmit, 1 hétig nyelni sem tudok, 3 hétig köhögök, alig tudok dolgozni, pedig muszáj (mert ki nem ír, csak lázzal, de az nekem nincs). Ráadásul amatőr énekes vagyok, így különösen kellemetlen a dolog.


Legutóbb kipróbáltam a Bioparoxot, ez egy antibiotikumos spray, amit a torkodba kell fújni és belélegezni. Ezzel pár nem alatt elmúlt a torokfájás, és nem volt köhögés. Ezt recept nélkül is lehet kapni.

2011. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezért baj ha az embernek ész nélkül írják az antibiotikumot, utána már nem reagál semmire a szervezete csak arra! :)

Én egy kezemen megtudom számolni hányszor szedtem antit, szerintem egy nátha miatt fölösleges. Igyál nagyon sok forró teát, ha lehet neocitrant amilyen forrón csak bírod, gőzölj, szedjél vitamint (akár c vitamint is, kicsit nagyobb mértékben), és egyél jó sok gyümölcsöt. Én ha érzem hogy kezdek betegedni ennyit szoktam tenni, és igaz hogy az orrom úgy folyik pár napig mint ha megnyitottam volna egy csapot, de nem dugul el, nem jön a krákogás, köhögés, nem lázasodom be, pár nap alatt túl vagyok rajta! Ezenkívül sál van a nyakamban éjjel nappal!

2011. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem, ilyenkor pl a teát is inkább mézzel és frissen facsart citromlével iszom, a cukor és bolti citromlé helyett.
2011. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*Igyál nagyon sok forró teát, ha lehet neocitrant amilyen forrón csak bírod,


Ez a LEGNAGYOBB tévhit a torokfájással kapcsolatban! A gyulladt részeket SOHA nem melegítjük!!! A torkot sem! Ha belerúgsz valamibe, és becsullad a körmöd, forró vizet eresztesz rá? Be is sz*rnál tőle... a torok pont ilyen. Forró teától csak erősödik a gyulladás. Legjobb a langyos, szobahőmérsékletű cucc.

2011. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy olyan forrót kell inni, hogy végig égesse a nyelőcsövét! Viszont tény, hogy jó rá a meleg mézes tea pl. Azt én is kérdeztem már az orvosomtól hogy miért ugyanis amikor a fogam volt begyulladva mindenki azt mondta hogy a meleget nagyon tartsam távol a számtól még ha jól is esik, mert az kedvez a fertőzések kialakulásának, baktériumok tovább szaporodásának, azonban ha az embernek torokgyulladása van, még is meleg teát, forró neocitrant kell inni... a fogorvos sem igen tudta rá a választ, így legközelebb a házidokinál is bepróbálkozom a kérdésemmel, hogy miért! :)
2011. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!